Domů / Plzeňský rozhled / „Jsme živá slepá ulice!“ – vzkazují všem Přátelé Mouřence

„Jsme živá slepá ulice!“ – vzkazují všem Přátelé Mouřence

Údolí šumavského Annína s malebným kostelíkem Mouřencem se letos v letní turistické sezoně ocitlo ve slepé ulici. Můžou za to dlouhodobé uzavírky. Jedna začíná za dlouhoveským mostem a končí v Radešově (do 15.11.). Druhá uzavírka je v Hartmanicích (do 31.7.). Turistům a obyvatelům z horní části Šumavy se proto annínské údolí vzdálilo. Chtějí-li přijet, musí po objížďkách přes Sušici. Ze Sušice přes Dlouhou Ves do Annína a na Mouřenec je totiž cesta volná. Dál už ale nevede. Od konce června situaci vylepšily zelené autobusy, cyklobus a další linkové autobusy, které jezdí mezi Sušicí, Kašperskými Horami a Kvildou a zastavují samozřejmě i v Anníně.

„I když jsme tak trochu na konci světa, mají lidé mnoho důvodů k nám přijet. Naše spolky spolu se sklárnami a kempy koordinují termíny pořádaných akcí tak, aby lidé měli u nás o zábavu postaráno po celý den nebo týden. Připravili jsme prohlídky skláren s ukázkami sklářského řemesla, prohlídky kostela na Mouřenci, prohlídky sklářské hrobní kaple v Anníně a muzeí, sklářskou anenskou pouť a mnoho koncertů,“ láká na Annínsko pořadatel místních akcí a předseda spolku Přátelé Mouřence Lukáš Milota. „Annísko žije.

„Jsme živá slepá ulice!“ vzkazuje všem, kteří si myslí, že letos Annínští kvůli uzavírkám na své aktivity rezignovali. Podrobný program akcí v Anníně a okolí je na webu: www.pratelemourence.cz

Románsko-gotický kostel ze 13. století na Mouřenci nad Annínem zve na sedmý ročník Mouřeneckého léta. Každý prázdninový den v 16 hodin je v kostele a přilehlé kostnici komentovaná prohlídka.  Ve vybraných termínech se od 22 hodin konají i noční prohlídky s baterkami. Po celé léto je v kostele výstava Stanislavy Vodičkové z Ústavu pro studium totalitních režimů věnovaná Josefu kardinálu Beranovi „Milovat dobro, odporovat zlu“. Na každý víkend je v plánu nějaká duchovní, kulturní nebo vzdělávací akce. Například v sobotu 13. července od 19 hodin to bude koncert barytonisty Filipa Bandžaka a klavíristy Antona Aslamase. V sobotu 20. července od 11 hodin můžou lidé přijít na mši za šumavské dobrodince a v sobotu 17. srpna v 18 hodin začíná přednáška prof. Jana Royta o mouřeneckých freskách. V neděli 11. srpna zavítá na Mouřenec ve 14 hodin Cimbálová muzika Milana Broučka se zpěvačkou Vlaďkou Bauerovou.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Informace o vodě ve Velkém boleveckém rybníce nyní najdete na webu

Výšku hladiny, množství dočerpané vody z Berounky i aktuální teplotu vody při hladině si nyní mohou …