Domů / Plzeňský rozhled / „Jsme živá slepá ulice!“ – vzkazují všem Přátelé Mouřence

„Jsme živá slepá ulice!“ – vzkazují všem Přátelé Mouřence

Údolí šumavského Annína s malebným kostelíkem Mouřencem se letos v letní turistické sezoně ocitlo ve slepé ulici. Můžou za to dlouhodobé uzavírky. Jedna začíná za dlouhoveským mostem a končí v Radešově (do 15.11.). Druhá uzavírka je v Hartmanicích (do 31.7.). Turistům a obyvatelům z horní části Šumavy se proto annínské údolí vzdálilo. Chtějí-li přijet, musí po objížďkách přes Sušici. Ze Sušice přes Dlouhou Ves do Annína a na Mouřenec je totiž cesta volná. Dál už ale nevede. Od konce června situaci vylepšily zelené autobusy, cyklobus a další linkové autobusy, které jezdí mezi Sušicí, Kašperskými Horami a Kvildou a zastavují samozřejmě i v Anníně.

„I když jsme tak trochu na konci světa, mají lidé mnoho důvodů k nám přijet. Naše spolky spolu se sklárnami a kempy koordinují termíny pořádaných akcí tak, aby lidé měli u nás o zábavu postaráno po celý den nebo týden. Připravili jsme prohlídky skláren s ukázkami sklářského řemesla, prohlídky kostela na Mouřenci, prohlídky sklářské hrobní kaple v Anníně a muzeí, sklářskou anenskou pouť a mnoho koncertů,“ láká na Annínsko pořadatel místních akcí a předseda spolku Přátelé Mouřence Lukáš Milota. „Annísko žije.

„Jsme živá slepá ulice!“ vzkazuje všem, kteří si myslí, že letos Annínští kvůli uzavírkám na své aktivity rezignovali. Podrobný program akcí v Anníně a okolí je na webu: www.pratelemourence.cz

Románsko-gotický kostel ze 13. století na Mouřenci nad Annínem zve na sedmý ročník Mouřeneckého léta. Každý prázdninový den v 16 hodin je v kostele a přilehlé kostnici komentovaná prohlídka.  Ve vybraných termínech se od 22 hodin konají i noční prohlídky s baterkami. Po celé léto je v kostele výstava Stanislavy Vodičkové z Ústavu pro studium totalitních režimů věnovaná Josefu kardinálu Beranovi „Milovat dobro, odporovat zlu“. Na každý víkend je v plánu nějaká duchovní, kulturní nebo vzdělávací akce. Například v sobotu 13. července od 19 hodin to bude koncert barytonisty Filipa Bandžaka a klavíristy Antona Aslamase. V sobotu 20. července od 11 hodin můžou lidé přijít na mši za šumavské dobrodince a v sobotu 17. srpna v 18 hodin začíná přednáška prof. Jana Royta o mouřeneckých freskách. V neděli 11. srpna zavítá na Mouřenec ve 14 hodin Cimbálová muzika Milana Broučka se zpěvačkou Vlaďkou Bauerovou.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Masokombinát dostal pokutu za několik správních deliktů

Milionovou pokutu uložili inspektoři z Oblastního inspektorátu České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Plzni společnosti Maso …