Domů / Plzeňský rozhled / Když se dílo ve Svojšíně podařilo – hlásí vítěz

Když se dílo ve Svojšíně podařilo – hlásí vítěz

V celostátní soutěži Komunální projekt roku 2020 byly letos hodnoceny přihlášené            a nominované projekty v deseti soutěžních kategoriích, přičemž obec Svojšín zvítězila      v kategorii Utváření veřejného prostoru se svým projektem Regenerace centrální části obce Svojšín. Úprava veřejných ploch v centru obce byla po mnoha letech příprav realizována v období od října 2018 do května 2019.

Regenerace obce Svojšín na Tachovsku

Cílem soutěže bylo vyhledat, zviditelnit  a ocenit projekty realizované územními samosprávami. Vyhlašovatelem soutěže je vydavatelství Profi Press a redakce časopisu Moderní obec.  Do soutěže mohly být nominovány projekty zkolaudované, uvedené do provozu či projekty, které zahájily činnost v období od 1. ledna 2019 do 14. září 2020.

Kvůli nouzovému stavu  a opatřením vlády v souvislosti  s pandemií nákazy COVID-19 museli pořadatelé soutěže zrušit slavnostní vyhlášení výsledků. Ceny pro vítěze jednotlivých kategorií, srdce  z českého křišťálu a symbolické šeky na finanční odměnu     za úspěch v soutěži, jakmile to situace dovolí, přivezou organizátoři až na radnice.

A čeho si na projektu nejvíce cení jeho nositel Karel Petráň, starosta Svojšína?   „Vážím si toho, že se zastupitelé, jak ti předchozí, tak současní, nebáli učinit několik zásadních rozhodnutí, která byla předpokladem pro realizaci akce a její finanční krytí. A že z ohlasů od občanů, turistů a dalších lidí vnímám především pozitivní hodnocení.“

Nyní tedy všichni mohou říci, že se dílo podařilo a je pro obec a její občany velkým přínosem.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Nejvíce trestných činů v kraji bylo v okrese Plzeň-město – 45,9 %

V Plzeňském kraji bylo v roce 2023 registrováno méně trestných činů než v předchozím roce. Nejvýraznější trestná činnost …