Domů / Plzeňský rozhled / Kino Beseda ukončí sezónu snížením vstupného po celý měsíc červen

Kino Beseda ukončí sezónu snížením vstupného po celý měsíc červen

Na závěr hlavní sezóny před letními prázdninami si Kino Beseda připravilo tzv. „červnový dojezd“, tedy zvýhodněné vstupné na divácky nejoblíbenější filmy, které bude promítat po celý měsíc. V červnu 2017 návštěvníci zaplatí za vstupenku do Kina Beseda pouze 79 korun. Na programu jsou snímky, o něž byl během roku největší divácký zájem a které si vysloužily nejrůznější filmové ceny či nominace.

„Červnový dojezd“ před dvouměsíční letní přestávkou pro diváky znamená výběr oblíbených a oceňovaných filmů za nižší cenu vstupného. „Do programu jsme vybrali 12 snímků, o kterých si myslíme, že diváky potěší,“ říká Ivan Jáchim, ředitel agentury Dominik centrum s.r.o., která Kino Beseda provozuje. „A abychom je potěšili ještě víc, s filmovými distributory jsme vyjednali časově omezené snížení ceny vstupenek, takže lidé zaplatí asi o třetinu méně oproti běžné ceně vstupného do Kina Beseda a o víc než polovinu méně, než je obvyklá cena vstupenky do multikina,“ doplňuje.

Vstupenka na červnové projekce stojí 79 korun (zatímco běžná cena vstupného v Kině Beseda je 120 korun). Zlevněné vstupné se netýká speciálních projekcí, jako jsou přenosy z výstav, koncertů či zvláštní uvedení, ani pravidelných úterních projekcí Filmového klubu Plzeň. Promítat se bude od 19:15 hodin, projekce pro seniory od 17 hodin.

Za zvýhodněnou cenu Kino Beseda v červnu 2017 promítne zahraniční i české filmy. „Červnový dojezd“ uvede francouzské romantické drama Kameny bolesti s Marion Cotillard v hlavní roli. Chybět nebude historický snímek Anthropoid, natočený podle skutečné události v britsko-česko-francouzské koprodukci. Ryze českým snímkem v červnovém programu je nejnovější film režiséra Bohdana Slámy Bába z ledu. V britském snímku Božská Florence se Meryl Streep představí jako závratně bohatá dámu bez hudebního nadání a s příšerným hlasem, jejímž jediným snem je zpívat.

Z americké filmové tvorby je pro diváky připraven fantaskní výlet do Sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti režiséra Tima Burtona, oscarové sci-fi Příchozí nebo thriller o několika dějových liniích, vítěz Zlatého glóbu s názvem Noční zvířata. Film Jackie připomene jeden z nejtragičtějších okamžiků v amerických dějinách viděný očima první dámy Jacqueline Kennedyové, oscarový americký režisér Robert Zemeckis ve snímku Spojenci nechá vzplanout lásku mezi dvěma válečnými agenty (Brad Pitt a Marion Cotillard) a volnomyšlenkářská rodina žijící v lese bude na cestě do civilizace překonávat řadu zkoušek v originálním, vtipném a emocionálním snímku Tohle je náš svět, který získal cenu diváků na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech.  Švédský film Muž jménem Ove o nerudném a vznětlivém stárnoucím bručounovi je vítězem Evropské filmové ceny za nejlepší komedii. A do Japonska a Koreje se diváci budou moci přesunout díky jihokorejskému filmu Komorná, jež je vizuálně podmanivým thrillerem plným zvratů.

Během letních měsíců promítne Kino Beseda vybrané filmové novinky (Já, padouch 3, Mumie, Válka o planetu opic, Dunkerk, Temná věž, Po strništi bos ad.).

Červnový dojezd 2017 v Kině Beseda – kompletní program 

1. 6. 201717:00Kameny bolesti (FRA)

Gabrielle (Marion Cotillard) je nevyrovnaná a emocemi zmítaná mladá žena, která nedokáže ovládat své pudy. Nejprve bojuje s nepochopením okolí, které ji považuje za šílenou, poté s manželem, kterého jí vybrali rodiče, pak se ztrátou nenarozeného dítěte. Osud jí do cesty přivede zraněného veterána z války v Indočíně, který znovu rozdmýchá vášeň, již Gabrielle pohřbila hluboko ve svém nitru. 

5. 6. 201719:15Anthropoid (GBR/FRA/CZE)

Jeden z nejočekávanějších snímků loňského roku vznikl podle zásadní události českých i světových dějin, atentátu na říšského protektora Heydricha.  V koprodukčním snímku S. Ellise, který byl natočený podle zásadní události českých a světových dějin v Praze, září i známé české hvězdy v čele s A. Geislerovou. 

7. 6. 201719:15Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (USA)

Nezapomenutelný filmový zážitek slibuje snímek z dílny vizionářského režiséra Tima Burtona, který nám připravil další fantaskní výlet do světa kouzel a fantazie, do Sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti.  

8. 6. 201719:15Příchozí (USA)

Režisér Denis Villeneuve (Sicario) přichází tentokrát s inteligentní sci-fi podívanou, provokativním vědeckofantastickým thrillerem. Když po celém světě přistanou tajemné vesmírné lodě, odbornice na lingvistiku (Amy Adams) musí pomoct rozluštit jazyk příchozích návštěvníků z vesmíru, zjistit proč jsou tady a zachránit svět.  

12. 6. 201719:15Noční zvířata (USA)

Po sedmi letech od natočení Single Mana přichází Tom Ford se svým druhým snímkem, který je šokující, krutý a velmi intenzívní. Noční zvířata jsou vizuálně hypnotickým thrillerem o několika dějových liniích, který zkoumá onu tenkou a neviditelnou hranici vedoucí mezi láskou a nenávistí, a to tak, že z toho mrazí v zádech. Rozvedený pár objevující temné pravdy jeden o druhém i o sobě skvěle ztvárnili Amy Adams a Jake Gyllenhaal. 

14. 6. 201719:15Komorná (Jižní Korea)

Komorná je vizuálně podmanivý thriller plný dějových zvratů, intrik, krásy a erotické atmosféry. Jeden z nejvýraznějších jihokorejských režisérů současnosti Park Chan-wook, tvůrce dnes již legendárního snímku Oldboy, převedl do filmové podoby knižní bestseller Zlodějka a vytvořil působivé a neotřelé dílo.  

15. 6. 201719:15Božská Florence (USA)

Meryl Streep v roli závratně bohaté ženy bez hudebního nadání s příšerným hlasem, jejímž jediným snem je zpívat.  Díky svému milujícími manželovi a manažerovi v jedné osobě (Hugh Grant) žije v přesvědčení, že její zpěv je nadpozemsky krásný a zpívá vždy pro pečlivě vybrané a dobře zaplacené publikum či velmi loajální přátele. Když se Florence rozhodne zpívat v Carnegie Hall pro válečné veterány, musí si její manažer s touto výzvou poradit.

19. 6. 201719:15Jackie (USA)

Intimní portrét jednoho z nejdůležitějších a nejtragičtějších okamžiků v amerických dějinách, viděný očima Jacqueline Bouvier Kennedové v podání Natalie Portman. Nahlédněte do života ikonické „první dámy“ v nejtěžší době jejího života. 

21. 6. 201719:15Bába z ledu (CZE)

Nový snímek režiséra Bohdana Slámy vypráví příběh ovdovělé Hany, která začíná pozvolna měnit svůj stereotypní život, který se doposud výhradně točil kolem jejích synů, snach a vnoučat. Příběh přinášející naději, že život lze vzít do vlastních rukou v jakémkoliv věku. 

22. 6. 201719:15Spojenci (USA)

Oscarový režisér Robert Zemeckis (Forrest Gump, Trosečník) vrhnul Brada Pitta a Marion Cotillard do světa, v němž může láska skončit vlastizradou. Píše se rok 1942 a Max Vatan (Brad Pitt) seskakuje padákem do dun marocké pouště s cílem zabít v Casablance německého velvyslance. V městě se setkává s Francouzkou Marianne (Marion Cotillard), která má hrát roli jeho manželky a pomoci mu se splněním jeho mise. Předstírání manželské intimity a zamilovanosti postupně přeroste v opravdovou vášeň, a proto po ukončení operace společně odjedou do Londýna, kde se vezmou, válce navzdory. Jejich rodinné štěstí trvá jen do chvíle, kdy se Max dozví, že i tohle může být jen důmyslná hra, která by ve finále mohla výrazně ovlivnit výsledek Druhé světové války.  

26. 6. 201719:15Muž jménem Ove (SWE)

Ove je tvrdohlavý a vznětlivý bručoun, který pohrdá všemi kolem a dává jim to zřetelně najevo. Nedávno mu zemřela milovaná žena Sonja a nyní terorizuje sousedství jako samozvaný strážce pořádku. Zvrat v jeho životní rutině nastává s příchodem jeho nových sousedů, jejichž životní styl se mu příčí. Rozhodne se odejít za svou ženou, ovšem spáchat sebevraždu není tak lehké, jak by se mohlo zdát. 

28. 6. 201719:15Tohle je náš svět (USA)

Hluboko v lesích žije Ben se svými šesti dětmi podle pravidel, která určil. Když rodinu postihne tragédie, vydávají se všichni zpět do civilizace. Originální, vtipný, vizuálně poutavý a emocionální snímek s charismatickým Viggem Mortensenem v hlavní roli získal cenu diváků na Karlovarském filmovém festivalu 2016. 

 

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

Manželé Miroslav a Ivana Zetkovi mají rádi strojařinu a jeden druhého

Čtrnáct inovací a originálních objevů patentovali v roce 2023 výzkumníci a výzkumnice ze Západočeské univerzity v Plzni. …