Domů / Plzeňský rozhled / Klasickou úřední desku nahradila elektronická

Klasickou úřední desku nahradila elektronická

Plzeň pořídila elektronickou úřední desku, zjednoduší se tak proces zveřejňování dokumentů, sníží se produkce odpadu papírů a pro občany budou zveřejňované informace přehlednější. Elektronická deska neboli interaktivní dotykový panel, který nahradil starou klasickou papírovou úřední desku před budovou ve Škroupově ulici 5, současně nabízí i data ke kvalitě ovzduší z meteostanic na území města. Nyní už jsou obě obrazovky v plném provozu.

„Elektronické úřední desky začala pořizovat v poslední době města napříč Českou republikou, a to díky legislativě, která toto umožňuje. Jsem velmi rád, že nabídneme i my tento moderní systém, jenž zjednoduší celý proces. Materiály určené ke zveřejnění budou mnohem přehlednější, orientace v nich bude snazší,“ přiblížil primátor města Plzně Martin Baxa.

Podle informace radního pro oblast Smart Cities a podpory podnikání Vlastimila Goly město zakoupilo dva kusy interaktivních panelů, kromě elektronické úřední desky také interaktivní tabuli k propagaci městských projektů. Velikost panelů je 55 palců, připojeny jsou na optickou síť města, celkové pořizovací náklady činily 170 tisíc korun, software zajistila naše Správa informačních technologií města Plzně.

Na elektronické úřední desce se nachází všechny dokumenty, které podléhají zveřejnění. Rozděleno je to jako v dálkovém přístupu k úřední desce na webu města, tedy na dokumenty „vlastní“ vzniklé z činnosti Magistrátu města Plzně a „cizí“, tedy dokumenty, které úřadu ke zveřejnění na základě nějakého právního předpisu zasílají jiné instituce, jako jsou například soudy, exekutoři a podobně.

Díky moderní novince odpadne povinnost zveřejňovat za každého počasí papíry na nástěnku, vše bude dostupné v elektronické podobě. Lidé snáze najdou informace, budou mít možnost zvětšovat si text dokumentu, nalézt přílohy v plném znění.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Den železnice v Lužné připomene i 50 let od vzniku VUZ

Zářijové oslavy svátku železničářů vyvrcholí o víkendu 18. – 19. září Dnem železnice, jehož dějištěm …