Domů / Plzeňský rozhled / Klášterní architektura (Monastýrování) nabídne procházku areálem

Klášterní architektura (Monastýrování) nabídne procházku areálem

Klášter Plasy zve už tuto sobotu 12. září na speciální již šestý ročník tematicky zaměřených prohlídek pod názvem MONASTÝROVÁNÍ, v září tradičně zaměřené na architekturu. Kláštery Plasy a Kladruby opět spolupracují s kláštery premonstrátů Teplá a bývalým cisterciáckým klášterem ve Zlaté Koruně. Téma klášterní architektury letos v září přiblíží Plasy a Kladruby.

Klášter Plasy, konvent, ambitová chodba

V sobotu tak bude představeno dílo burgundského architekta J. B. Matheye a pozadí jeho spolupráce s plaským klášterem, kde sehrály významnou roli vztahy plaského opata Ondřeje Trojera s archibiskupem Janem Bedřichem z Valdštejna.  

Klášter Kladruby

Pozvání přijal speciální host, historik umění PhDr. Richard Biegel, Ph.D. z Ústavu dějin umění FF Univerzity Karlovy, který si pro návštěvníky připraví přednášku na téma „Mathey – Valdštejnův architekt v Plasích“, po které bude následovat komentovaná procházka klášterním areálem. 

Začátek prohlídky s přednáškou ve 13.30 hodin. Své místo ve skupině si můžete zarezervovat prostřednictvím telefonu: 373 322 174 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Záchranáři hledají svědky víkendové události – napadení samice labutě

K napadení samice labutě velké z hnízdícího páru na Pekelném rybníku u Vejprnic došlo v  sobotu (18. …