Domů / Plzeňský rozhled / Konkrétní změny a několik novinek v železniční dopravě v kraji

Konkrétní změny a několik novinek v železniční dopravě v kraji

K celostátnímu termínu změn jízdních řádů od včerejšího dne čeká cestující v železniční dopravě v Plzeňském kraji i několik novinek. Ač na vybraných tratích dojde ke změnám dopravců, běžný cestující by změnu dopravce kromě širších služeb kontaktních míst neměl prakticky vůbec zaznamenat. Na všech tratích v Plzeňském kraji bude nadále platit přívětivý tarif Integrované dopravy Plzeňského kraje (IDPK).

Konkrétně na trati z Plzně do Horažďovic předměstí a vybrané vlaky na trase Plzeň – Pňovany bude provozovat dopravce ARRIVA vlaky s.r.o., který převezme stávající moderní elektrické jednotky RegioPanter od společnosti České dráhy a.s. I nadále tak cestujícím bude nabízen stávající komfort služeb bez významných změn v jízdním řádu, na který jsou již zákazníci několik let zvyklí.

Zásadní změny se však chystají v oblasti Pošumaví na trati Horažďovice předměstí – Sušice – Klatovy – Domažlice. Zde dopravu převezme společnost GW Train Regio a.s. Na trati budou provozovány výhradně malé moderní částečně nízkopodlažní motorové jednotky Stadler RS1 v barvách Plzeňského kraje. Oproti stávajícím starým motorovým vozům a jednotkám bude ve všech vlacích k dispozici připojení Wi-Fi, cestující dále jistě ocení klimatizaci či zásuvky pro drobnou elektroniku. Tyto malé moderní motorové jednotky mají navíc lepší jízdní vlastnosti než stávající vozidla, a tak bude možné zajistit více přípojů ve stanici Horažďovice předměstí ve směru do Plzně a zpět, a to právě na již zmíněné elektrické jednotky RegioPanter.

Plzeňský region tak pokračuje v nastaveném trendu zůstat mezi ostatními kraji  s nejmodernějším vozovým parkem na železnici v celé České republice!  Novinkou bude také rozšíření služeb pokladen na stávajících nádražích a zastávkách, kde ve většině případů budou nově poskytovány kompletní služby Plzeňské karty. Brzy tak bude možné na mnohem více pokladnách dobíjet předplatné jízdné, ověřovat nároky na slevu či bude možné požádat o vydání nové Plzeňské karty či jejího duplikátu.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Počet dopravních nehod v kraji roste, stejně tak škody na majetku

V Plzeňském kraji bylo v roce 2023 zaznamenáno celkem 4 611  dopravních nehod a proti roku 2022 vzrostl jejich počet …