Domů / Plzeňský rozhled / Konstantinovy Lázně odstartují v sobotu letošní nabitou sezonu

Konstantinovy Lázně odstartují v sobotu letošní nabitou sezonu

Plzeňský biskup Mons. Tomáš Holub požehná v sobotu 18. května 2024 lázeňskému Prusíkovu prameni a zahájí tak v Konstantinových Lázních letošní sezonu.   Organizátoři připravili pro návštěvníky od čtvrtka 16. do neděle 19. května pestrý program. Hvězdami soboty budou Petr Vondráček se skupinou Lokomotiva a kapela YoYo band. Zahájení lázeňské sezóny otevírá každoročně i turistickou sezónu v celém regionu. Letos připomíná i stoleté výročí založení obce Konstantinovy Lázně.   

Zahájení lázeňské sezony

„Konstantinovy Lázně, jako jediné lázně v našem kraji, představují oázu klidu a pohody, kde se spojují léčivé prameny s harmonií přírody. Je to místo důležité nejen pro samotné zdraví pacientů, ale také pro rozvoj cestovního ruchu celé oblasti. Symbiózní vztah mezi zdravím a prostředím přitahuje kromě lidí hledajících léčbu také milovníky přírody a kultury, kteří přispívají k rozvoji ekonomiky a turismu v našem kraji,“ uvedl Libor Picka, radní Plzeňského kraje pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch.

Hlavním dnem zahájení sezony bude sobota 18. května. V 10.30 hodin požehná biskup Prusíkovu prameni, slavnostní okamžik podtrhne vystoupení komorního smíšeného sboru Vox Imperfecta.  V 11.30 je na programu přehlídka historických kočárků, ve 13 hodin komentovaná přehlídka veteránů Bohemia Classic Car Clubu a ve 14 hodin módní přehlídka bižuterie Made in Jablonec.

Návštěvníci se mohou také těšit na malý řemeslný jarmark, který se uskuteční od 10 do 17 hodin na terasách Lázeňského domu Prusík. V amfiteátru pak v 15 hodin vystoupí Petr Vondráček s kapelou Lokomotiva. Vrcholem dne bude od 20 hodin koncert skupiny YoYo band a úplně na závěr se uskuteční ohňová show.

Program bude většinou probíhat v okolí a částečně také uvnitř Lázeňského domu Prusík, ale i v amfiteátru lázeňského parku. V případě nepříznivého počasí se uskuteční koncerty v místním kulturním domě.

Doprovodný program je připraven na čtvrtek 16., pátek 17. a neděli 19. května. Ve čtvrtek se uskuteční v 19.30 v kulturním domě talk show Petra Jančaříka s hosty Josefem Dvořákem a Marií Formáčkovou, v pátek v 19.00 vernisáž výstavy Oldřicha Dudka ve Švihákově pavilonu, v neděli ve 14 hodin promenádní koncert dechového orchestru mládeže ZUŠ Bezdružice Juvenka.

„Jediná lázeňská obec Plzeňského kraje je současně i jeho nejmladší obcí, neboť právě letos slaví mladistvou stoletost. I z těchto důvodů je na zahájení sezony připraven rozšířený program, ve kterém určitě každý najde něco zajímavého. Novinkou bude sobotní soutěž o zajímavé ceny, kterou jsme nazvali Velký Švihákův tah,“ doplnil starosta Konstantinových Lázní Karel Týzl.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Manželé Miroslav a Ivana Zetkovi mají rádi strojařinu a jeden druhého

Čtrnáct inovací a originálních objevů patentovali v roce 2023 výzkumníci a výzkumnice ze Západočeské univerzity v Plzni. …