Domů / Plzeňský rozhled / Konstantinovy Lázně odstartují v sobotu letošní nabitou sezonu

Konstantinovy Lázně odstartují v sobotu letošní nabitou sezonu

Plzeňský biskup Mons. Tomáš Holub požehná v sobotu 18. května 2024 lázeňskému Prusíkovu prameni a zahájí tak v Konstantinových Lázních letošní sezonu.   Organizátoři připravili pro návštěvníky od čtvrtka 16. do neděle 19. května pestrý program. Hvězdami soboty budou Petr Vondráček se skupinou Lokomotiva a kapela YoYo band. Zahájení lázeňské sezóny otevírá každoročně i turistickou sezónu v celém regionu. Letos připomíná i stoleté výročí založení obce Konstantinovy Lázně.   

Zahájení lázeňské sezony

„Konstantinovy Lázně, jako jediné lázně v našem kraji, představují oázu klidu a pohody, kde se spojují léčivé prameny s harmonií přírody. Je to místo důležité nejen pro samotné zdraví pacientů, ale také pro rozvoj cestovního ruchu celé oblasti. Symbiózní vztah mezi zdravím a prostředím přitahuje kromě lidí hledajících léčbu také milovníky přírody a kultury, kteří přispívají k rozvoji ekonomiky a turismu v našem kraji,“ uvedl Libor Picka, radní Plzeňského kraje pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch.

Hlavním dnem zahájení sezony bude sobota 18. května. V 10.30 hodin požehná biskup Prusíkovu prameni, slavnostní okamžik podtrhne vystoupení komorního smíšeného sboru Vox Imperfecta.  V 11.30 je na programu přehlídka historických kočárků, ve 13 hodin komentovaná přehlídka veteránů Bohemia Classic Car Clubu a ve 14 hodin módní přehlídka bižuterie Made in Jablonec.

Návštěvníci se mohou také těšit na malý řemeslný jarmark, který se uskuteční od 10 do 17 hodin na terasách Lázeňského domu Prusík. V amfiteátru pak v 15 hodin vystoupí Petr Vondráček s kapelou Lokomotiva. Vrcholem dne bude od 20 hodin koncert skupiny YoYo band a úplně na závěr se uskuteční ohňová show.

Program bude většinou probíhat v okolí a částečně také uvnitř Lázeňského domu Prusík, ale i v amfiteátru lázeňského parku. V případě nepříznivého počasí se uskuteční koncerty v místním kulturním domě.

Doprovodný program je připraven na čtvrtek 16., pátek 17. a neděli 19. května. Ve čtvrtek se uskuteční v 19.30 v kulturním domě talk show Petra Jančaříka s hosty Josefem Dvořákem a Marií Formáčkovou, v pátek v 19.00 vernisáž výstavy Oldřicha Dudka ve Švihákově pavilonu, v neděli ve 14 hodin promenádní koncert dechového orchestru mládeže ZUŠ Bezdružice Juvenka.

„Jediná lázeňská obec Plzeňského kraje je současně i jeho nejmladší obcí, neboť právě letos slaví mladistvou stoletost. I z těchto důvodů je na zahájení sezony připraven rozšířený program, ve kterém určitě každý najde něco zajímavého. Novinkou bude sobotní soutěž o zajímavé ceny, kterou jsme nazvali Velký Švihákův tah,“ doplnil starosta Konstantinových Lázní Karel Týzl.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …