Domů / Plzeňský rozhled / Krátili si dlouhou chvíli, odnesla to zaparkovaná auta

Krátili si dlouhou chvíli, odnesla to zaparkovaná auta

Na pořádný malér si zadělali dva plzeňští kluci, kteří si  nevšedním způsobem krátili  dlouhou chvíli. Problém však nastal poté, co jejich zábavu odnesla zaparkovaná auta cizích majitelů.  

Včera po druhé hodině odpolední vyjížděli strážníci městské policie na oznámení o poškozování zaparkovaných vozidel v Komenského ulici  v Plzni na Lochotíně. Na místě zadrželi dva nezletilé hochy.  Strážníci je vyrušili právě v okamžiku, kdy malovali temperami na čelní sklo vozidla BMW. Předtím  ale  ještě zvládli „zkrášlit“ kapotu vedle stojícího Nissanu.

Oba nezletilí se ke skutku doznali, navíc  přiznali, že z několika vozidel  odcizili loga značek aut. Během řešení přišli k oběma pomalovaným autům majitelé a žádali nápravu. Chlapci se bez řečí chopili kbelíku s vodou a úklidových pomůcek a barvu z obou aut smyli. Dvojici nezletilých si na místě vyzvedli zákonní zástupci. Loga značek aut strážníkům hoši vydali a poslouží jako důkazní materiál pro potřeby správního řízení. Teenageři jsou podezřelí ze spáchání majetkového přestupku. Záležitost bude řešit i orgán sociálně právní ochrany dětí.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Peníze podpoří kulturní spolky a soubory

Tři žadatelé si rozdělí finanční prostředky v rámci individuálních dotací z rozpočtu Odboru kultury Magistrátu města Plzně. …