Domů / Plzeňský rozhled / Křížová cesta v Nepomuku pro světoznámého světce

Křížová cesta v Nepomuku pro světoznámého světce

Covidová doba s omezením pohybu a setkávání neznamená jen rušení kulturních akcí, ale i značné omezení bohoslužeb. To vedlo k nápadu oslovit představitele Nepomuka a s jejich souhlasem a pomocí  vybudovat venkovní křížovou cestu, symbolicky mezi hřbitovem a bývalým popravčím vrchem.

Nepomuk, rodiště jednoho z našich nejznámějších světců, leží v krásné krajině. V jeho blízkosti žádná úplná křížová cesta není. V české krajině jsou křížky, kapličky i křížové cesty tradičním prvkem, tak jako jsou krásné kostely historicky součástí našich měst a vesnic.   A rozjímání v přírodě je důležitou součástí života. Venkovní kovaná křížová cesta k tomu může přirozeně vybídnout a napomoci.

„V české krajině jsou křížky, kapličky i křížové cesty tradičním prvkem, tak jako jsou krásné kostely historicky součástí našich měst a vesnic. V blízkosti Nepomuka žádná úplná křížová cesta není. Myslíme si, že rozjímání v přírodě je důležitou součástí života. Venkovní kovaná křížová cesta k tomu může přirozeně vybídnout

a napomoci. Jednotlivá zastavení jsou financována ze soukromých zdrojů, bez dotací. Plánovaný termín dokončení instalace křížové cesty v Nepomuku je konec března 2021,“ uvedla tvůrkyně Hanka Jenčíková.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Záchranáři hledají svědky víkendové události – napadení samice labutě

K napadení samice labutě velké z hnízdícího páru na Pekelném rybníku u Vejprnic došlo v  sobotu (18. …