Domů / Plzeňský rozhled / Křižovatku u bývalé konečné tramvaje na Borech otevřou od 13. června

Křižovatku u bývalé konečné tramvaje na Borech otevřou od 13. června

Nově vybudovaná křižovatka ulic Kaplířova – Klatovská – U Borského parku v blízkosti bývalé konečné tramvajové linky číslo 4 bude zprovozněna od soboty 13. června. Od tohoto termínu bude umožněn obousměrný průjezd od Litic do centra města po Klatovské třídě včetně odbočení do ulice U Borského parku. Bezpečný průjezd křižovatkou bude řízen světelnou signalizací. Po úpravách křižovatky se vrátí na svou původní trasu některé autobusové linky, které byly kvůli stavbě odkloněny.

„Křižovatku bylo nutné zrekonstruovat kvůli její lepší přehlednosti. Nově ji budou řídit semafory, což zajistí lepší plynulost provozu a současně také zvýší bezpečnost řidičů i chodců. Stavba se částečně dotkla i revitalizace bývalé konečné linky číslo 4, jejíž definitivní podoba je předmětem samostatné stavební akce naplánované na léta 2021 až 2022,“ uvedl plzeňský primátor Martin Baxa.

„Součástí stavebních úprav křižovatky byly překládky kanalizace, plynovod, vodovod a další rozvody. Bylo vybudováno nové veřejné osvětlení i světelná signalizace a také zastávka tramvajové trati Borský park směrem do města,“ doplnil technický náměstek Pavel Šindelář.

Po rekonstrukci křižovatky se vrátí na svou původní trasu odkloněné autobusové linky 21 a N4 z Bor do Litic a zpět. Na tramvajové lince číslo 4 bude zprovozněna zastávka Borský park ve směru do centra. Stavební práce v této oblasti však  budou pokračovat až do konce června. Do 21. června dokončí stavebníci zbylé přilehlé chodníky a poté budou následovat finální úpravy terénu. Vzhledem ke klimatickým podmínkám a vegetačnímu období je na září a říjen naplánováno definitivní dokončení celé stavby zahrnující výsadbu stromů a sadové úpravy.

Rekonstrukce křižovatky je součástí rozsáhlého projektu prodloužení tramvajové trati k Západočeské univerzitě v Plzni na Borských polích. Tramvajová trať byla prodloužena od křižovatky Klatovská – Kaplířova – U Borského parku po ulici U Letiště včetně přemostění silnice I/27, první tramvaj po ní projela loni v polovině prosince. Součástí projektu je i vybudování nového terminálu městské hromadné dopravy a veřejné linkové dopravy Plzeňska v Dobřanské ulici, který je v provozu rovněž od poloviny prosince loňského roku.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Další šetření o používání informačních technologií odstartovalo

V tomto dubnovém týdnu začalo každoroční zjišťování  Českého statistického úřadu o používání informačních technologií v českých …