Domů / Plzeňský rozhled / Lékárna kromě zdravotnických pomůcek od ledna rozšiřuje i sortiment bylin

Lékárna kromě zdravotnických pomůcek od ledna rozšiřuje i sortiment bylin

Pacienti s vážným onemocněním, po úrazech, operacích nebo se sníženou pohyblivostí nemusí pro prostředky zdravotnické techniky (PZT) jezdit až do krajského města. Vozíky, chodítka, berle, ortézy, fixační límce, kompresní či stomické pomůcky, pomůcky pro inkontinenci, prsní epitézy a další zdravotnické prostředky poskytuje, a to  bezplatně i na lékařský poukaz, přímo Lékárna Domažlické nemocnice.

Díky napojení na nemocniční oddělení i odborné ambulance má lékárna velmi široký sortiment pomůcek. Ten v těchto dnech dokonce v důsledku nedávného uzavření jiné provozovny prodávající zdravotnickou techniku v centru Domažlic dál rozšiřuje a optimalizuje zásobování. „Od ledna se u nás projevila zvýšená poptávka. Jsme připraveni ji uspokojit,“ říká vedoucí lékárnice Lékárny Domažlické nemocnice Petra Radošická.

Lékárna Domažlické nemocnice má smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami. Zdravotnickou techniku tedy nejen prodává ale i poskytuje na základě poukazu od lékaře. S poukazem pacient získává tyto kompenzační pomůcky buď zcela bezplatně, nebo s částečnou spoluúčastí.

Nemocniční lékárna zajišťuje i výdej zdravotnických prostředků kategorie 07- ZP pro pacienty s poruchou mobility. Jako jedna z mála v kraji má také smlouvu pro klienty nejvýznamnějších zdravotních pojišťoven na vydávání a cirkulaci této kategorie zdravotnických pomůcek. „Patří sem kromě vozíků, také polohovací lůžka, antidekubitní podložky, chodítka, sedátka na vanu, nástavce na toaletu a další prostředky včetně příslušenství,“ popisuje vedoucí lékárnice.

Kromě zdravotnické techniky rozšiřuje lékárna v těchto dnech i sortiment bylin. „Opět reagujeme na zvýšený zájem a rozšiřujeme nabídku například jednodruhových bylin, bylinných čajů, tinktur ale také čajových směsí podle speciálních receptur třeba Boženy Kamenické neboli báby Radnické,“ doplňuje Petra Radošická

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Nejvíce trestných činů v kraji bylo v okrese Plzeň-město – 45,9 %

V Plzeňském kraji bylo v roce 2023 registrováno méně trestných činů než v předchozím roce. Nejvýraznější trestná činnost …