Domů / Plzeňský rozhled / Lékařská fakulta připravila ochutnávku vysokoškolského studia

Lékařská fakulta připravila ochutnávku vysokoškolského studia

Už třetím rokem nabízí Lékařská fakulta v Plzni Univerzity Karlovy středoškolákům ochutnávku vysokoškolského studia medicíny. Juniorská univerzita, která letos proběhne online, bude zahájena v sobotu 12. prosince a opět představí svým účastníkům přednášky špičkových lékařských odborníků.

Studenti 2. a 3. ročníků středních škol (nebo odpovídajících ročníků víceletých gymnázií), kteří uvažují o studiu medicíny, mají letos opět možnost vyzkoušet si, jak to vypadá na skutečných vysokoškolských přednáškách. Lékařská fakulta UK v Plzni připravila třetí běh své Juniorské univerzity, která je příležitostí „osahat“ si vysokoškolské prostředí a ověřit si, zda právě medicína může být tou správnou profesní volbou.

Juniorská univerzita 2019 a její slavnostní zakončení

Juniorská univerzita bude zahájena 12. prosince, tématem úvodního dne budou lékařské obory – teoretické, diagnostické, interní a chirurgické. Po vánočních prázdninách bude Juniorská univerzita pokračovat třemi přednáškovými dny na téma „Krev“, „Ledviny a jejich funkce“ a „Infekce“. „V bloku věnovaném ledvinám k frekventantům promluví např. známý plzeňský transplantolog prof. Tomáš Reischig, který se v tomto oboru dlouhodobě věnuje jak léčbě, tak výzkumu. U témat ‚infekční onemocnění v 21. století‘ nebo ‚plicní infekce a jejich zobrazení‘ předpokládáme, že přednášející budou čelit i dotazům zvídavých středoškoláků k aktuálně probíhající koronavirové pandemii,“ uvedla tisková mluvčí plzeňské lékařské fakulty Barbora Černíková.

Z důvodu stávající epidemiologické situace se Juniorská univerzita uskuteční pouze online formou. Jelikož při tomto způsobu prezentace není fakulta limitována kapacitou posluchárny, nabídla možnost účasti zdarma i středoškolským pedagogům. Přihlášeno je tak letos 139 účastníků včetně několika učitelů. Všichni dostali e-mailem vstupenku do virtuální místnosti. Ta se otevře v sobotu 12. prosince ráno, účastníky přivítá proděkan pro studium všeobecného lékařství prof. Jiří Ferda, následovat budou živé přednášky s možností dotazů. Další přednášky Juniorské univerzity jsou naplánovány na 9., 16. a 23. ledna 2021.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Obrazy, které si hrají s fantazií, na Nové scéně DJKT

Plzeňské Divadlo J. K. Tyla nabídlo své stěny obrazům Michaeli  Rittsteinovi, který letos v září oslaví …