Domů / Plzeňský rozhled / Letní sezona v areálu Ski&Bike Špičák startuje právě dnes

Letní sezona v areálu Ski&Bike Špičák startuje právě dnes

Letos poprvé až 15. června odstartuje letní sezona v největší horském středisku západočeské Šumavy – Ski&Bike Špičák. Každodenní provoz poběží do 15. září, pak dokonce října o víkendech a svátcích. Hned od prvního dne se po rekonstrukci rozjede lanovka na vrchol Špičáku k rozhledně, odkud se již smí vyrazit po turistických trasách k ledovcovým jezerům. K dispozici jsou kompletní tratě bikeparku i nafukovací doskočiště, otevřena je biková škola a všechny provozovny s občerstvením.

oprava lanovky

Do letošní letní sezony areál investoval na 4 miliony Kč (stavba nového trailu v bikeparku, nová kola a elektrokola do půjčovny, revizní oprava převodovky lanové dráhy a další drobná vylepšení). Důvodem, proč se letní start oproti předchozím létům zpozdil,   bylo zahájení stavby víceúčelové budovy s novou restaurací a dalším zázemím areálu.

„Aktuálně jsou po zbourání původních objektů hotovy základy nové budovy a pokračuje se podle harmonogramu. Restauraci a další prostory chceme otevřít před lyžařskou sezonou,“ říká ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Žádná omezení s výjimkou zákazu vstupu na ohrazené staveniště se na návštěvníky nevztahují. Středisko jen avizuje, že nebude možné vjet a parkovat v prostorách okolo tělocvičny, naproti hlavní kase a pod chatou Blaženka. Parkovacích míst je  v  areálu  nebo  nedalekých Kaskádách (obě zdarma) dost. Návštěvníky, mj. kromě vysokého ramena jeřábu na stavbě a pozorování „jak to roste“, v průběhu letošního léta čeká  další novinka.

„Již nyní otvíráme první kilometr nové trasy v bikeparku (z celkových tří). Vede z horních partií s napojením na další trasy a celá bude mít charakter nízké (modré) obtížnosti, takže je vhodná i pro začátečníky a rodiny s dětmi,“ uvádí Jan Kasík, vedoucí střediska služeb Ski&Bike Špičák. Další kilometry této trasy pak budou pak přibývat postupně. V celém bikeparku samozřejmě na jaře došlo k opravám a výměnám řady překážek či skoků, takže je tradičně skvěle připraven .

Hned na úvod se také otvírá biková škola „Gravity Academy“ pro všechny, kdo se chtějí zdokonalit nebo naučit jízdu ať na horském nebo enduro či sjezdovém kole.  Děti si mohou užít dětská hřiště a tubbing (jízda na duši) před chatou Blaženka.

Bikeři stejně jako zájemci o elektrokola (celkem 15 kusů) či horská kola mohou využít půjčovnu areálu. Mimo speciálů určených ať už pro downhill nebo jízdu v horském terénu zde mají k dispozici veškeré vybavení včetně přileb nebo chráničů. Servis kol nabízí služby cyklistům ze širokého okolí, kteří budou potřebovat pomoci něco opravit nebo seřídit.

nový trail

Vlastní ubytovací kapacity (zhruba 60 lůžek v horských chatách Blaženka a Hanička) zatím nejsou na dobu prázdnin vyprodány.

„Už od 15. května, kdy jsme letos v létě začínali, jsme ubytovali řadu školních kurzů a škol v přírodě. Oproti předchozím „covidovým“ rokům, kdy   tyto prostory zely prázdnotou, je to samozřejmě plus,“ sděluje Vladimír Kasík. Letní ubytování je tady vhodné mj. pro sportovní soustředění, k dispozici je sportovní hala vhodná pro míčové hry, aerobic, úpolové sporty.

Lanovka, rozhledna, půjčovna a další služby střediska jsou každý den otevřeny od 9,00 do 17 hodin, v pátek a sobotu pak o hodinu déle. 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Vesnicí roku Plzeňského kraje 2022 je obec Kařez

Soutěž o Vesnici roku Plzeňského kraje 2022, jejímž vítězem se ze 14 účastníků stala obec …