Domů / Plzeňský rozhled / Léto na hradě Kašperk ve znamení pražského Spolku Kašpar

Léto na hradě Kašperk ve znamení pražského Spolku Kašpar

Letní prázdniny jsou v plném proudu  a hrad Kašperk stále nabízí celou řadu zajímavých událostí pro malé i velké.  Ve standardní nabídce jsou dva prohlídkové okruhy, Život na hradě a Proměny hradu, z nichž i každý vede do jiné hradní věže. Těšit se můžete také na divadelní představení Spolku Kašpar.

Tradiční divadlo pod širým nebem v podání pražskému Spolku Kašpar, jež letos na Kašperku odehrává svou 23. sezonu, se opět uskuteční ve dnech 8. a 11. srpna. Hraje se opět v prostorách mezi věžemi, a letos jsou připraveny dvě premiéry: Mrzák lnishniaanský, aneb černá komedie v hlavní roli s Matoušem Rumlem o tom co se stane, když do nejzapadlejšího zapadákova v Irsku přijedou filmaři až z Ameriky.

Druhou premiérou k vidění bude Život je sen od španělského klasika Calderóna de la Barcy. Titul ze zlatého fondu klasického dramatu s naprosto aktuálními tématy. Co je život? Život je sen a sny jsou jen snění… Letos budou také naposledy uvedeny klasiky od Williama Shakespeara: Romeo a Julie a Macbeth. Oba tituly jsou v kulisách hradu strhujícím zážitkem, kdy s herci hraje společně i hrad.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …