Domů / Plzeňský rozhled / Linde MH prodá, pronajme i poradí

Linde MH prodá, pronajme i poradí

Ode dneška mohou také zákazníci z Plzeňského kraje plně využívat služeb předního evropského dodavatele manipulační techniky a skladových řešen, kterým je společnost Linde Material Handling (Linde MH). Ta dnes otevřela svou novou pobočku v Plzni.  Na 700 metrech čtverečních nabízí česká pobočka Linde MH široké spektrum manipulační techniky, logistická řešení přímo na míru, pronájem vysokozdvižných vozíků a vysokozdvižných pracovních plošin i servisní služby.

„Otevření nové pobočky v Plzni je pro nás logickým krokem k zajištění maximálního klientského komfortu i pro zákazníky v západočeském regionu,“ říká Ing. Jindřich Kotyza, jednatel a ředitel Linde Material Handling Česká republika s.r.o., a dodává, „neustálé rozšiřování sortimentu a rozvíjení služeb po celé České republice je dlouhodobým cílem naší společnosti.“

Nová pobočka Linde MH ČR ve strategické oblasti západních Čech je zaměřená na pronájem vysokozdvižných vozíků a další manipulační techniky, který přináší okamžité řešení logistických potřeb zákazníků. Portfolio služeb pobočky zahrnuje rovněž poradenství v oblasti manipulační techniky, optimalizace flotily a logistických řešení včetně dodávek skladů na klíč.

„Společnost KION Group, do které náleží Linde Material Handling, chystá také už v příštím roce otevření nového závodu v Ostrově u Stříbra, kde najde práci dalších 200 lidí,“ doplnil vedoucí marketingu Ing. Martin Petřík, který při slavnostním otevření představil budoucím klientům i hostům činnost firmy.

Skupina Linde MH má dlouhou historii. Její počátky se datují od roku 1904, kdy v Mnichově Dr. Hugo Güldner, Dr. Carl von Linde a Dr. Georg von Krauss založili společnost Güldner-Motoren-Gesellschaft GmbH, kterou v roce 1929 odkoupila společnost Linde produkující chladící stroje. Od roku 2002 nese divize koncernu Linde AG název Linde Material Handling. V roce 2006 se celá divize Material Handling od koncernu Linde AG osamostatnila pod názvem KION Group a byla převzata investičními společnostmi Kohlberg Kravis Roberts & Co. a Goldmann Sachs Capital Partners. V roce 2012 se KION Group a Weichai Power, přední čínský výrobce vozidel a komponent pro vozidla, dohodli na dlouhodobém strategickém partnerství. Skupina tím získala dalšího dlouhodobého investora a významně posílila svou kapitálovou základnu. Partnerství mezi KION Group a Weichai Power otevírá velký potenciál pro další celosvětový růst, protože se jejich produkty a technologie výborně doplňují. Na českém trhu působí Linde Material Handling Česká republika s.r.o., na Slovensku pak společnost Linde Material Handling Slovenská republika s.r.o.

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

V sobotu se koná v Rokycanech indiánský Den dětí

Děti oslaví svůj den sice až ve čtvrtek 1. června, ale již na sobotu 27. …