Domů / Plzeňský rozhled / Linde MH prodá, pronajme i poradí

Linde MH prodá, pronajme i poradí

Ode dneška mohou také zákazníci z Plzeňského kraje plně využívat služeb předního evropského dodavatele manipulační techniky a skladových řešen, kterým je společnost Linde Material Handling (Linde MH). Ta dnes otevřela svou novou pobočku v Plzni.  Na 700 metrech čtverečních nabízí česká pobočka Linde MH široké spektrum manipulační techniky, logistická řešení přímo na míru, pronájem vysokozdvižných vozíků a vysokozdvižných pracovních plošin i servisní služby.

„Otevření nové pobočky v Plzni je pro nás logickým krokem k zajištění maximálního klientského komfortu i pro zákazníky v západočeském regionu,“ říká Ing. Jindřich Kotyza, jednatel a ředitel Linde Material Handling Česká republika s.r.o., a dodává, „neustálé rozšiřování sortimentu a rozvíjení služeb po celé České republice je dlouhodobým cílem naší společnosti.“

Nová pobočka Linde MH ČR ve strategické oblasti západních Čech je zaměřená na pronájem vysokozdvižných vozíků a další manipulační techniky, který přináší okamžité řešení logistických potřeb zákazníků. Portfolio služeb pobočky zahrnuje rovněž poradenství v oblasti manipulační techniky, optimalizace flotily a logistických řešení včetně dodávek skladů na klíč.

„Společnost KION Group, do které náleží Linde Material Handling, chystá také už v příštím roce otevření nového závodu v Ostrově u Stříbra, kde najde práci dalších 200 lidí,“ doplnil vedoucí marketingu Ing. Martin Petřík, který při slavnostním otevření představil budoucím klientům i hostům činnost firmy.

Skupina Linde MH má dlouhou historii. Její počátky se datují od roku 1904, kdy v Mnichově Dr. Hugo Güldner, Dr. Carl von Linde a Dr. Georg von Krauss založili společnost Güldner-Motoren-Gesellschaft GmbH, kterou v roce 1929 odkoupila společnost Linde produkující chladící stroje. Od roku 2002 nese divize koncernu Linde AG název Linde Material Handling. V roce 2006 se celá divize Material Handling od koncernu Linde AG osamostatnila pod názvem KION Group a byla převzata investičními společnostmi Kohlberg Kravis Roberts & Co. a Goldmann Sachs Capital Partners. V roce 2012 se KION Group a Weichai Power, přední čínský výrobce vozidel a komponent pro vozidla, dohodli na dlouhodobém strategickém partnerství. Skupina tím získala dalšího dlouhodobého investora a významně posílila svou kapitálovou základnu. Partnerství mezi KION Group a Weichai Power otevírá velký potenciál pro další celosvětový růst, protože se jejich produkty a technologie výborně doplňují. Na českém trhu působí Linde Material Handling Česká republika s.r.o., na Slovensku pak společnost Linde Material Handling Slovenská republika s.r.o.

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

Manželé Miroslav a Ivana Zetkovi mají rádi strojařinu a jeden druhého

Čtrnáct inovací a originálních objevů patentovali v roce 2023 výzkumníci a výzkumnice ze Západočeské univerzity v Plzni. …