Domů / Plzeňský rozhled / Malé Tesco na Americké ulici už v pondělí ovládne Lidl

Malé Tesco na Americké ulici už v pondělí ovládne Lidl

Budova někdejšího Prioru (či „malého“ Tesca) v dolní části Americké ulice v Plzni znovu ožije obchody. Společnost AMESIDE, které od loňského roku patří, se dohodla se dvěma obchodními řetězci – Lidlem a Hervisem – na provozování prodejen potravin a sportovních potřeb. Po několikaměsíčních úpravách původních prostor do standardů, na něž je veřejnost zvyklá z jiných obchodů těchto sítí, se obě prodejny otevřenou v pondělí 16.dubna. Tesco zde ukončilo prodej cca v půlce října loňského roku.

Návrat obchodů určitě pomůže k oživení spodní části Americké ulice v Plzni a zlepší komfort nákupních služeb na tomto místě, byť dočasně. Vyšli jsme vstříc i obyvatelům této plzeňské čtvrti, kteří si na lednové veřejné diskusi mj. postěžovali na absenci obchodu s potravinami. Sortiment nově otvíraných obchodů určitě ale využijí i lidé, kteří tudy procházejí nebo přijíždějí městskou dopravou na blízké hlavní vlakové nádraží v Plzni,“ uvedl Tomáš Jícha, zástupce společnosti AMESIDE, která na území, kde se nachází i budova původního Prioru, připravuje projekt nové multifunkční městské čtvrti.

Každý z obchodních řetězců obsadí jedno patro budovy – Lidl přízemí a Hervis první patro (obě mají zajištěn bezbariérový přístup), z celkových čtyř podlaží. Celková plocha budovy v součtu prodejních, skladovacích, veřejných či technických prostor má cca 10 800 m2.

Ostatní prostory nebudou využívány. Důvodem není ale nedostatek zájmů jiných obchodů, ale stáří stavby a nutnost dodržování bezpečnostních parametrů. Např. celý suterén nyní slouží jako základna pro podpěru přízemí (kvůli dodržení bezpečné nosnosti jeho podlahy), kde se budou prodávat potraviny. Původní budova z roku 1968 má i přes částečnou modernizaci v 90.tých letech v současnosti již omezené využití a nejspíš časem ustoupí nové výstavbě plánované na tomto území a v jeho okolí.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Manželé Miroslav a Ivana Zetkovi mají rádi strojařinu a jeden druhého

Čtrnáct inovací a originálních objevů patentovali v roce 2023 výzkumníci a výzkumnice ze Západočeské univerzity v Plzni. …