Domů / Plzeňský rozhled / Malý zachránce nalezl ztracenou holčičku a postaral se o ni

Malý zachránce nalezl ztracenou holčičku a postaral se o ni

V pátek večer přiběhl ke strážníkům nezletilý chlapec, který si v dálce povšiml blikajících majáků služebního vozidla. Hlídce sdělil, že z křovinatého porostu slyšel pláč, a když se podíval blíž, našel tam malé uplakané děvčátko, které mu řeklo, že se ztratilo.

Chlapec neváhal a dívenku odvedl za svojí babičkou, a když pak viděl nedaleko hlídku, běžel jí vše oznámit. Na místo pak chlapcův kamarád přivedl plačící děvčátko, které celou situaci hlídce vysvětlilo. Devítiletá holčička strážníkům řekla, že se vracela ze sportovního tréninku. Na ulici ji někdo vylekal a ona se schovala do křovinatého porostu poblíž. Poté ale ztratila orientaci a nevěděla, kde se nachází. Holčička byla silně vystresovaná, strážníci ji uklidnili a podařilo se jim z dívky získat nějaké informace o tom, kde bydlí a její celé jméno.

Do celé události se šťastným koncem nakonec přispěl i trenér holčičky, který šel právě kolem a hlídce poskytl telefonní kontakt na její maminku. Po domluvě s ní byla holčička hlídkou následně odvezena k domovu, kde si ji šťastná maminka převzala.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Šumavský Mouřenec zve na prohlídky, ale i na koncerty

Naplno se  rozjelo v šumavském kostele svatého Mořice nad Annínem další Mouřenecké léto. V rámci 12. ročníku …