Domů / Plzeňský rozhled / Máme nejvyšší zaměstnanost cizinců, především agenturních zaměstnanců

Máme nejvyšší zaměstnanost cizinců, především agenturních zaměstnanců

Některým tématům zítřejšího Zastupitelstva města Plzně se dnes na tiskové konferenci věnovali zástupci klubů ODS, TOP 09 a KDU-ČSL. Podle jejich názoru koalice s opozičními zastupiteli spíše nespolupracuje. Také mezi  samotnými koaličními stranami údajně panuje nedůvěra a určité obavy, což navozuje otázku – bojí se jeden druhého? Na co se tedy chtějí ptát na jednání zastupitelstva?

plzeňská radnice

„Především nás zajímá, proč město nejedná s vládou o projektu Gigafactory, který má vzniknout v Líních. Zatím víme, že pan primátor poslal premiérovi otevřený dopis, ale radnice už nehledá cesty k tomu, jak celou záležitost využít ku prospěchu Plzně. To v případě, že se záměr uskuteční. Touto cestou už šly některé obce, které si vyjednaly řadu benefitů,“ uvedl předseda kontrolního výboru David Šlouf (ODS).

Jak vyplynulo z názorů přítomných, pro město je i strategickou záležitostí hledat jiné možnosti a cesty, jak by město mohlo na projektu  získat.  Jejich obavy se týkaly zejména otázky bezpečnosti a struktury zaměstnanosti.

„Současná poptávka po pracovnících je po VŠ profesích, ale to se nedaří naplnit. V kraji máme nejvyšší zaměstnanost cizinců, přitom se jedná především o agenturní zaměstnance. Těch je už nyní na ose Plzeň – Rozvadov na 35 tisíc. O těchto problémech hodně vědí města jako Stříbro nebo Tachov,“ sdělil Petr Suchý (TOP 09).

Podle názoru opozice může tak město Plzeň přijít i o miliardy korun, které by mohlo využít pro svůj rozvoj. K dalším tématům patřila obsazenost rady, stejně tak jako komisí či dozorčích rad.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Stezka Perličky víly Terezky láká na nové prvky i v lese Obecníku

Už v roce 2017 vybudovalo město Spálené Poříčí na jižním Plzeňsku další atraktivní cíl rodinné turistiky, …