Domů / Plzeňský rozhled / Manželství pro všechny náš život nijak neovlivní, spíše změní k lepšímu

Manželství pro všechny náš život nijak neovlivní, spíše změní k lepšímu

Legislativa, která by umožnila stejnopohlavním párům uzavírat manželství a která již několik let víří veřejnou a politickou debatu, postoupila v Poslanecké sněmovně do druhého čtení. Jedná se opravdu o tak polarizující téma, jak tvrdí někteří zákonodárci?

Výzkum realizovaný agenturami Nielson a Publicis Groupe ukázal, že se drtivá většina Čechů shodne – schválení zákona jejich život nijak neovlivní, nebo jej dokonce změní k lepšímu. V průzkumu reprezentativním pro celou českou populaci to uvedlo 91 % lidí, a to včetně voličů ANO, ODS, ale i SPD.

Více než polovina národa (53 %) se domnívá, že by měli politici téma vyřešit co nejrychleji. Celých 65 % všech voličů tvrdí, že ať bude jejich strana hlasovat jakkoliv, jejich voličské preference to nezmění (a to i v případě politických stran, které v této debatě zastávají odmítavý názor). Naopak, pokud by hnutí ANO manželství pro všechny nepodpořilo, odešlo by jim zhruba 10 % voličů. Vládní ODS by pak v podobném případě hrozila ztráta dokonce 19 % voličů.

Voličské preference Určitě ano,
k lepšímu
Spíše ano,
k lepšímu
Nic se u mě nezmění Spíše ano,
k horšímu
Určitě ano,
k horšímu
ANO 3,4 % 4,4 % 82,7 % 5,4 % 4,1 %
SPOLU 4,1 % 8,3 % 80,2 % 5,2 % 2,1 %
Piráti a Starostové 13,4 % 8,3 % 78,4 % 0,0 % 0,0 %
SPD 0,8 % 3,3 % 75,0 % 4,2 % 16,7 %

Dotazování na popud společnosti Publicis Groupe připravila výzkumná agentura Nielsen. „Věřím, že rovné příležitosti a stejná práva pro všechny bez rozdílu jsou jedněmi z pilířů zdravé a prosperující společnosti. K tomu, aby tyhle pilíře zůstaly stát, musíme ale čas od času všichni přispět a postavit se za to, co věříme, že je správné,“ vysvětluje motivaci za realizací průzkumu Tomáš Varga, CEO Publicis Groupe. „Stejně hodnoty dlouhodobě prosazujeme i v rámci skupiny Publicis , i proto jsme se rozhodli otevřeně podpořit manželství pro všechny. Jsem hrdý, že výsledky průzkumu ukázaly, že podobné přesvědčení sdílí i zbytek národa,“ uzavírá.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Šumavský Mouřenec zve na prohlídky, ale i na koncerty

Naplno se  rozjelo v šumavském kostele svatého Mořice nad Annínem další Mouřenecké léto. V rámci 12. ročníku …