Domů / Plzeňský rozhled / Masožrouti – oslavy masa již tento pátek na MASOBRANÍ 2018!

Masožrouti – oslavy masa již tento pátek na MASOBRANÍ 2018!

Třetí květnový pátek je věnován všem milovníkům uzenářských a masných specialit. Český svaz zpracovatelů masa přináší historicky první ročník tzv. Masobraní, svátku řezníků a masa, který zavítá prakticky do všech regionů České republiky. Řezničtí mistři srdečně zvou k ochutnávce svých oblíbených výrobků, mimořádné akční ceny nebo na přátelské besedy, kde lze načerpat cennou inspiraci pro vlastní kuchyni. V plánu je ale třeba i zahájení grilovací sezóny.

Do akce Masobraní se postupně směle zapojují nejrůznější výrobci a zpracovatelé masa od lokálních producentů i po velké obchodní řetězce. „Masobraní je akce organizována jednotlivými řeznictvími, v jejich lokalitě a pod jednotnou hlavičkou Masobraní. Touto cestou chceme společnými silami dosáhnout toho, aby byl každoročně vždy třetí pátek v květnu považován celorepublikově za den, kdy stojí za to vyrazit do ulic a při ochutnávce se dozvědět více o místních řeznictvích a dalších podnicích zabývajících se zpracováním masa,“ říká Karel Pilčík, předseda Českého svazu zpracovatelů masa. Aktuální informace o akcích Masobraní v daných regionech přináší stránka „Masobraní“ na sociální síti Facebook.

„Ve všech našich hypermarketech budeme pořádat ochutnávky našich vlastních masných produktů. O nejchutnější z nich můžete poté hlasovat prostřednictvím tabletu. Přijďte rozmazlit své chuťové pohárky…:),“ takto zvou na Masobraní například hypermarkety Globus. Hypermarket Globus v Chotíkově si pro své návštěvníky připravil zajímavou ochutnávku masných výrobků vlastní výroby spojenou s hlasováním o nejchutnější z nich prostřednictvím tabletu.

Pozadu však nezůstávají ani lokální řeznictví. „Připravili jsme si     ochutnávku prvotřídních Staročeských klobás i speciální nabídku hovězích vyzrálých steaků Rump a Entrecore, které se skvěle hodí na váš gril,“ zve naproti tomu řetězec řeznictví a uzenářství Zeman maso a uzeniny.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

TOP 09 v Plzni uctila památku Jana Palacha

Předseda plzeňské TOP 09 Michal Vozobule dnes společně s několika desítkami členů a příznivců na náměstí …