Domů / Plzeňský rozhled / MEMORIÁL JINDŘICHA ŠMAUSE O POHÁR MĚSTA ROKYCANY UŽ VE ČTVRTEK

MEMORIÁL JINDŘICHA ŠMAUSE O POHÁR MĚSTA ROKYCANY UŽ VE ČTVRTEK

Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje, územní odbor Rokycany, společně s městem Rokycany pořádají XVII. ročník soutěže ve vyprošťování zraněných osob a poskytování první pomoci při dopravních nehodách – Memoriál Jindřicha Šmause. Akce se bude konat ve čtvrtek 16. května na Masarykově náměstí.

Jedná se o otevřenou mezinárodní soutěž profesionálních hasičů a zdravotnických záchranných služeb ve vyprošťování u dopravních nehod, zaměřenou na vzájemnou spolupráci obou složek IZS. Soutěžní pokusy 10 smíšených družstev profesionálních hasičů a zdravotnické záchranné služby budou probíhat od 10 do 15 hodin. Klání se zúčastní družstva nejen z celé České republiky, ale i z Polska a Slovenska.

Diváci budou moci detailně sledovat vyprošťovací a záchranné práce soutěžících družstev. Zajímat je mohou i stánky 112 a zdravotnické záchranné služby, kde si mohou vyzkoušet například první pomoc a resuscitaci na figurínách, dozví se plno zajímavostí a budou si moci vypracovat úkoly zábavního a vzdělávacího charakteru.

Na náměstí bude přistaveno i zásahové vozidlo Jednotky sboru dobrovolných hasičů Horažďovice, do kterého bude možné nahlédnout, vyzkoušet si různé vyprošťovací nástroje a dozvědět se zajímavosti i od dobrovolných hasičů.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …