Domů / Plzeňský rozhled / Město Plzeň podpoří ekologickou výchovu ve školách

Město Plzeň podpoří ekologickou výchovu ve školách

Spolek Ametyst získá od plzeňské radnice dotaci ve výši 313 tisíc korun na projekt s názvem Ekologická výchova venku a po celý rok II. Jeho cílem je motivovat pedagogy mateřských a základních škol ke zlepšení vztahu dětí a žáků k životnímu prostředí a svému okolí. Výukové programy se konají převážně ve školních zahradách a dalším venkovním prostředí. Uvolnění finančních prostředků bude ještě schvalovat zastupitelstvo.

Spolek Ametyst působí v oblasti ochrany přírody a environmentálního vzdělávání již od roku 1999 a má za sebou soustavnou činnost nejen v oblasti ekologické výchovy, ale také v oblasti biologických průzkumů, krajinného managementu a praktické ochrany přírody. Zájem o jejich programy stále roste, díky nim si žáci zlepšují vztah k okolí, utváří postoj k životnímu prostředí, učí se na čerstvém vzduchu,“ sdělil Aleš Tolar, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

Ekovýchovná sekce spolku se věnuje environmentálnímu vzdělávání, výchově a osvětě. V rámci této činnosti nabízí žákům od mateřských po střední školy výukové programy zaměřené na environmentální vzdělávání. V současnosti uskutečňuje okolo 160 programů pro více než 3500 dětí. Projekt Ekologická výchova venku a po celý rok navazuje na úspěšně realizovaný projekt podpořený v letech 2022 a 2023.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …