Domů / Plzeňský rozhled / Mezinárodní sklářské sympozium bude v Anníně

Mezinárodní sklářské sympozium bude v Anníně

Letos v říjnu otevře sklárna Annín již po sedmé své provozy nejmladší generaci sklářských výtvarníků, aby zde uplatnili svou kreativitu a přinesli nový pohled na sklářský design i volnou tvorbu. Na VII. Mezinárodní sklářské sympozium přijedou tentokrát studenti ze Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské z Valašského Meziříčí a ze Státní sklářské školy (Staatliche Glasfachschule) z německého Rheinbachu. Od 14. do 16. října budou na Šumavě vytvářet svá díla na společné téma Zvedl se vítr.

Sympozium je samozřejmě jako každoročně otevřené po celou dobu konání pro veřejnost a každý zde může sledovat, jak se původní návrh na papíře či v modelu proměňuje v umělecké dílo. Připravený je také doprovodný program – dočasná naučná stezka po sklářské osadě Annín, návštěvy pohřební kaple rodiny Schmidů, komentované prohlídky a pro děti je připravená hra Příležitost pro malé návrháře.

Sympozium by nebylo možné uskutečnit, kdyby nebylo podpory Česko-německého fondu budoucnosti, Plzeňského kraje a obce Dlouhá Ves. Díky nim se i v letošním roce podařilo pokračovat v tradici konání mezinárodních sympozií mladých výtvarníků, která přinášejí do více než 225 let staré sklárny ty nejmladší výtvarné podněty.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Informace o vodě ve Velkém boleveckém rybníce nyní najdete na webu

Výšku hladiny, množství dočerpané vody z Berounky i aktuální teplotu vody při hladině si nyní mohou …