Milionové částky podpoří spolkové činnosti

Plzeňský kraj  podpoří spolkovou činnost finanční částkou ve výši 3 miliony korun pro 32 žadatelů. Jsou mezi nimi např. základní organizace Českého svazu chovatelů, sportovní a tělovýchovné organizace tělocvičných jednot Sokolu,  místní organizace Rybářského svazu i základních organizací Českého zahrádkářského svazu, Junáka nebo Pionýra.

hejtman Rudolf Špoták

Komunitní život a spolková činnost patří rozhodně k nedílným součástem života v menších obcích. Jeho podpora by měla být proto prioritou každé samosprávy, protože  napomáhá zachování venkovského rázu obcí i místního patriotismu. Dobrý vliv má i na mezigenerační soužití a setkávání obyvatel obce na celé řadě akcí, které spolky pořádají,“ je přesvědčen hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták.

Jeho slova dokládá i velký zájem žadatelů  získat z vyhlášeného dotačního programu finanční podporu. Celkem se sešlo 42 žádostí s finančním objemem 6 015 200 korun, což je o polovinu více než alokované 3 miliony korun.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Vyměnit řidičák musí v Plzeňském kraji téměř 34 tisíc motoristů

Více než 560 tisíc řidičů musí během letoška řešit výměnu končícího řidičského průkazu. Jen v …