Domů / Plzeňský rozhled / Miliony na lepší vybavení získají hasiči, policie a záchranáři

Miliony na lepší vybavení získají hasiči, policie a záchranáři

Plzeň poskytne 4,3 milionu korun na lepší vybavení pro hasiče, policisty a zdravotnické záchranáře. Peníze poslouží na nákup či přestavbu vozidel, které jednotlivé složky integrovaného záchranného systému využijí při svých zásazích, nebo na nákup vybavení.

„Částka ve výši 2,8 milionů korun je určena pro Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje. Díky finančnímu daru, který bude rozdělen na tři části, budou moci hasiči z Košutky upravit a dovybavit velitelský automobil tak, že v něm vznikne úložný prostor pro převoz technického materiálu a budou do něj zabudovány moderní komunikační prostředky. Velitel stanice řídí složitější zásahy a koordinuje mimořádné události, proto potřebuje moderně vybavené velitelské zásahové auto. Část peněz je pak určena na přestavbu podvozku v současné době nevyužívaného vozidla Iveco Magius ALP 375, díky níž bude vytvořen nákladní automobil s větší úložnou plochou a výklopným zdvihacím čelem. Třetí část z této sumy je pak určena na nákup především ochranných pomůcek, dýchací techniky a sušících skříní pro hasiče,“ uvedl radní města Plzně pro oblast bezpečnosti a prevence kriminality Jiří Winkelhöfer.

Plzeňští radní dále souhlasili, aby město Plzeň poskytlo milion korun ve dvou částech Krajskému ředitelství policie Plzeňského kraje.  Policisté podle vyjádření krajského ředitele Petra Macháčka plánují, že za   cca 650 tisíc korun pořídí speciální IT techniku, která bude sloužit k zajištění nadstandardní kvality dokumentace a odhalování protiprávního jednání i k jejímu předcházení. Zbytek  ve výši   350 tisíc korun použijí na pořízení technického vybavení policistů v přímém výkonu služby, především k zabezpečení jejich připravenosti na okamžitý a rychlý zásah.

Půl milionu korun pak chce město Plzeň poskytnout jako dar Zdravotnické záchranné službě Plzeňského kraje. „Tato suma je určena na nákup vozidla SUV, které přispěje ke zlepšení akceschopnosti zdravotnických záchranářů a bude sloužit i při mimořádných událostech s hromadným postižením osob jako jsou velké dopravní nehody nebo havárie. Nově pořizované vozidlo bude se vznětovým přeplňovaným motorem a pohonem všech kol, vybavené tažným zařízením, navigačním systémem, výstražným zařízením a volbou jízdního režimu,“ vysvětlil Jiří Winkelhöfer.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …