Domů / Plzeňský rozhled / Milovníci bruslení si užijí na veřejném kluzišti v Plzni

Milovníci bruslení si užijí na veřejném kluzišti v Plzni

V oblíbeném areálu Škoda sport park na Slovanech  bude již 24. listopadu slavnostně otevřeno první zimní veřejné kluziště. Veřejnost může ledovou plochu vyzkoušet hned následující den. Provozovatel kluziště chystá také celou řadu akcí pro děti i dospělé.

„Srdečně zvu všechny milovníky bruslení, aby si přišli užít tuto naši novou aktivitu pod širým nebem, která v Plzni dosud chyběla. Posledních několik let totiž počasí zimním radovánkám ve městě příliš nepřálo a rybníky nezamrzly tak, aby  bruslení na nich bylo bezpečné,“ uvádí starosta Slovan Lumír Aschenbrenner.

Ve zkušebním režimu se kluziště otevře od 25. listopadu, v plném provozu pak bude od 1. prosince. Vstupné vyjde bruslící jen na 50 korun, děti do 120 cm mohou na led zdarma. „Zájemci si zde budou moci zapůjčit brusle a hrazdičky pro nejmenší sportovce. Brusle si tu můžete nechat také nabrousit a k dispozici bude zde i stánek s občerstvením,“ jmenuje nabídku služeb starosta.

Lumír Aschenbrenner

Celou plochu kluziště si můžete také zarezervovat. Systém pro rezervaci se spustí od 18. listopadu na isportsystem. Využít k tomu lze jen dobu, která je vyhrazena pro komerční účely, ta je každý den mezi 19. a 21. hodinou. Rezervace celého kluziště stojí tisíc korun za hodinu.

„Veřejnost se ale může těšit i na akce, které zde chystáme. Například 5. prosince se na ledové ploše vyrojí Čerti na ledě. A hned dvakrát si návštěvníci užijí Adventní překvapení na ledě se Sněhoskřítky, a to 3. a 17. prosince,“ zve místostarostka Eva Trůková.

Provozní dobu kluziště včetně kompletních informací najdete na webových stránkách sportovního areálu: www.skodasportpark.cz.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Manželé Miroslav a Ivana Zetkovi mají rádi strojařinu a jeden druhého

Čtrnáct inovací a originálních objevů patentovali v roce 2023 výzkumníci a výzkumnice ze Západočeské univerzity v Plzni. …