Domů / Plzeňský rozhled / Mistrovství ČR dorostu a dospělých v Plzni

Mistrovství ČR dorostu a dospělých v Plzni

Ve dnech 10. – 13.12.2015 se v plzeňském plaveckém bazénu na Slovanech konalo Mistrovství ČR dorostu a dospělých. Tuto vrcholnou událost letošní plavecké sezony v pátek, za doprovodu české státní hymny v podání Vlaďky Bauerové, slavnostně zahájil hejtman plzeňského kraje  Václav Šlajs spolu s ředitelem plaveckých bazénů v Plzni Ing. Tomášem Kotorou a zároveň předsedou plaveckého klubu Slávia VŠ Plzeň. Odstartovali tak souboje o medaile. 

Ve velké konkurenci  450 závodníků z celé České republiky domácí plavci Slavia VŠ Plzeň dokázali svoji vysokou kvalitu a získali pro svůj klub a město Plzeň 47 medailí) z toho 17 medailí dospělí a 30 medailí dorostenci.

Titul mistra ČR získali Jan Šefl (6x), Dominik Polcar (2x + 1x stříbro + 1x bronz), Jan Kutil (2x), Kristýna Štemberová (1x + 2x stříbro + 1x bronz) a štafeta muži  4x50m VZ (Roman Bischof, Jaroslav Pešek, Martin Šimáček, Jan Šefl).

Dalšími medailisty jsou Martin Šimáček (5x stříbro + 1x bronz), Ondřej Gemov (4x stříbro + 2x bronz), Nikol Nová (2x stříbro + 1x bronz), Jana Procházková (1x bronz), Michael Šperl (1x stříbro a 2x bronz),  Nikol Žůrková (1x stříbro + 2x bronz) a Michaela Ulipová (1x bronz).

V sobotu závodníci přebírali medaile a diplomy od radního pro sport a bývalého hráče hokejové extraligy pana Michala Dvořáka a místostarosty ÚMO 1 a zároveň člena výkonného výboru pana Jiřího Uhlíka. 

Celé čtyři dny proběhly v perfektní sportovní atmosféře, bazénem se rozléhalo fandění při samotném závodění a aplaus při předávání medailí. Všichni zúčastnění a samozřejmě medailisté zaslouží velkou poklonu a dík za jejich skvělé sportovní výkony.

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

Šumavský Mouřenec zve na prohlídky, ale i na koncerty

Naplno se  rozjelo v šumavském kostele svatého Mořice nad Annínem další Mouřenecké léto. V rámci 12. ročníku …