Domů / Plzeňský rozhled / Mistrovství ČR ve fotografování pod vodou bude opět v Rokycanech

Mistrovství ČR ve fotografování pod vodou bude opět v Rokycanech

Dvacátého už podvacáté. V sobotu 20. ledna 2024 bude hostit Plavecký areál Rokycany Mistrovství ČR ve fotografování pod vodou, které pořádá  Svaz potápěčů České republiky pod záštitou města Rokycany. Soutěžní klání nabídne také dětskou kategorii. Účastníci se mohou již na toto mistrovství přihlašovat. 

„Do jubilejního 20. ročníku se mohu již zájemci hlásit. Sejdeme se již tradičně v Rokycanech 20. ledna 2024. Zaměstnanci rokycanského bazénu nám vždy vytvoří perfektní podmínky. Věříme, že bude také v příštím roce hojná účast, tak jako letos včetně zahraniční účasti,“ vysvětlil Bohumír Kráčmar, organizátor mistrovství.

Fotografové se mohou hlásit na e-mail  festival@paftachov.cz. Účastníci budou mít za úkol zpracovat dvě témata – fotografie s modelem, volné téma. Pro děti do 15 let je téma vždy volné.

„Bazénovou fotografii lze připodobnit k práci ve fotografickém ateliéru. Voda a fotografování v ní má své ojedinělé kouzlo. V trojrozměrném prostředí, se jak model, tak i fotograf, díky beztížnému stavu, mohou pohybovat zcela volně v prostoru a vytvářet netradiční úhly záběrů. Oproti suchu se zde zcela jinak láme světelný paprsek, a toho dokáží autoři šikovně ve své tvorbě využít, stejně jako zrcadlení od spodní strany hladiny, kdy při otočení snímků vzniká efekt plovoucích artefaktů na vodě,“ řekl o fotografování pod vodou fotograf Bohumír Kráčmar.

Bazén Rokycany

„Spolupráce s Bohumírem Kráčmarem začala již v roce 2004, kdy jsme hledali fotografa na plavecké kurzy s miminky. Od té doby v Rokycanech pořádáme toto mistrovství. Hlavním důvodem je skvělá čirost vody. Kromě covidových let a jednoho zrušeného ročníku z důvodu nemoci, se konalo mistrovství v našem bazénu již 19. rokem a těšíme se na jubilejní ročník,“ dodal Jaroslav Moravec, vedoucí Sportovních zařízení města Rokycan.

S Mistrovstvím ČR ve fotografování pod vodou bude souviset krátké uzavření bazénu pro veřejnost. V sobotu 20. ledna od 9 do 11 hodin bude uzavřen z důvodu fotografování pod vodou, zájemci mohou sledovat mistrovství z prostoru občerstvení.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …