Domů / Plzeňský rozhled / Mohou technologie zachránit svět? To je otázka!

Mohou technologie zachránit svět? To je otázka!

V plzeňském Technologickém parku TechTower  byl představen multižánrový projekt „Mohou technologie zachránit svět?“. Prostřednictvím výstavy a dalších aktivit se ukázaly inovativní projekty ze Švýcarska, které dokládají progres ve vývoji, výzkumu a výrobě inspirovaný zelenou transformací. Jedním z cílů bylo propojení švýcarských a českých studentů či firem.

Stejná motivace provázela také hackathon, jehož se zúčastnilo 37 studentek a studentů z celého Plzeňského kraje. Během 24 hodin mělo devět soutěžních týmů přijít s ideovým i praktickým řešením ve dvou oblastech – dobročinné / osvětové a zaměřené na marketing v cestovním ruchu, obé propojené s konkrétními švýcarskými destinacemi nebo společnostmi. Celá akce proběhla v pečlivé režii plzeňské organizace SIT Port.

Oceněny byly nakonec 3 týmy, kdy 1. a 3. místo obsadily kolektivy, jež si nejlépe poradily se zadáním partnerské organizace Switzerland Tourism – návrhem aplikace a webu pro známé a i Čechy velmi oblíbené Rhétské dráhy, jejíž část je zapsána na seznam UNESCO. Druhé místo pak obsadil tým s kampaní zaměřenou na dlouhodobý program dobročinných akcí pro dalšího z partnerů, společnost Nestlé.

Výsledky byly na profesionální úrovni a o konečném pořadí rozhodovaly jednotky bodů a třeba i schopnost návrhy obhájit před odbornou porotou. Celý průběh a pozitivní ohlas u samotných účastníků i jejich pedagogů nás přiměl k přemýšlení o pokračování spolupráce v rámci hackathonu / ideathonu i v příštím roce,“ shrnuje   Soňa Kritzlerová z Velvyslanectví Švýcarské konfederace v České republice, které bylo spolupořadatelem.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Záchranáři hledají svědky víkendové události – napadení samice labutě

K napadení samice labutě velké z hnízdícího páru na Pekelném rybníku u Vejprnic došlo v  sobotu (18. …