Domů / Plzeňský rozhled / Mouřenec se probouzí do jarního úklidu i programu

Mouřenec se probouzí do jarního úklidu i programu

Na další komentované prohlídky šumavského kostela sv. Mořice na Mouřenci u Annína zvou členové spolku Přátelé Mouřence. Letos poprvé prohlídky poprvé probíhají bez přestávky celý rok. Stačí přijít kteroukoli sobotu v 11 hodin ke kostelu. Provázet  bude Lukáš Milota  nebo jeho kolegyně Janka.  

„Zítra, tedy v sobotu 30. března, budeme čistit okolí Mouřence od náletů a křovisek. Zatím je nás na tuto práci 6 až 8 (česko-německý tým). Pokud by někdo chtěl pomoci, rádi vás uvidíme a pohostíme. Začínáme cca v 9-10 hodin a práce potrvá do tmy (samozřejmě dle možností každého z vás). Rukavice, hrábě, ruční pilky, případně i motorovky prosím s sebou.  Pokud někoho nabídka zaujala, stačí se během dopoledne dostavit na Mouřenec,“ děkuje předseda spolku Milota.

Přátelé Mouřence chystají  velikonoční a letní program. O Květné neděli 14. 4. se můžete těšit od 15 hodin na vystoupení Kostelního sboru z Lomnice nad Lužnicí. Tradiční česko-německá mše bude v sobotu 25. května. A 6. července na Mouřenec zavítá další legenda českého folku, rodák z Č. Budějovic…, ale o tom  zase někdy příště.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Vyžeňme společně první březnovou neděli z Plzně zimu!

Stalo se již tradicí, že pro Plzeňany končí zima vždy na přelomu února a března. …