Domů / Plzeňský rozhled / Mouřenec zve v sobotu na mši a koncert legendárních Učedníků

Mouřenec zve v sobotu na mši a koncert legendárních Učedníků

Hlavní sezonu zahájí už tuto sobotu 21. května 2022 šumavský kostel sv. Mořice na Mouřenci. Románsko-gotický chrám nad Annínem zve na komentované prohlídky, česko-německou mši a křesťanský folk v podání legendárních Učedníků.

kostel sv. Mořice na Mouřenci

Sobotní program zahájí v 11 hodin pravidelná komentovaná prohlídka. Česko-německou mši od 14 hodin pak bude sloužit P. Jenda Kulhánek. „Dva roky jsme se kvůli pandemii a omezením na obou stranách hranice nemohli plnohodnotně potkat. Těšíme se, že opět dorazí němečtí rodáci a že si společně užijeme pěkný den na tak vzácném místě,“ říká Lukáš Milota ze spolku Přátelé Mouřence. „Máme několik novinek, které chceme v sobotu poutníkům představit,“ dodává předsedkyně německého mouřeneckého podpůrného spolku Margrit Kaiser. Zpívat při mši bude sbor Böhmerwaldchor z Mnichova.

Sobotní večer bude patřit křesťanskému folkovému koncertu. Při něm od 19 hodin vystoupí Učedníci. Východočeská hudební skupina zaměřená na křesťanský folk vznikla v roce 1985. Od té doby vydaly několik nosičů a jejich písně se dostaly i do repertoáru dalších kapel. „Posluchači se mohou těšit na zakladatele Učedníků Josefa Hrubého a dalšího člena skupiny Dana Černína a na skladby Kříž, Bílá růže nebo Maria,“ láká Lukáš Milota. „Pro Mouřenec jsme si připravili výběr ze starších pásem Bílá růže, Na prahu života nebo Vzpomínky na Františka. Zazní ale i písně z nově připravovaného CD,“ dodává zakladatel Učedníků Josef Hrubý.

Vstupenky budou k dostání na místě před koncertem. Po něm, tedy zhruba ve 20:30 hodin, je pro posluchače připravená ještě večerní komentovaná prohlídka kostela a kostnice. Připojit k prohlídce se   může kdokoli další.

V létě chystá kostel na Mouřenci pestrý program. V rámci Mouřeneckého léta vystoupí například Bára Basiková, soubor Touch Of Gospel nebo Žihelský pěvecký smíšený sbor. V plánu jsou i pravidelné prohlídky nebo přednášky.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Vesnicí roku Plzeňského kraje 2022 je obec Kařez

Soutěž o Vesnici roku Plzeňského kraje 2022, jejímž vítězem se ze 14 účastníků stala obec …