Domů / Plzeňský rozhled / Mouřenecké léto zakončí Poutní slavnost ke cti svatého Mořice

Mouřenecké léto zakončí Poutní slavnost ke cti svatého Mořice

Desáté Mouřenecké léto v kostele svatého Mořice nad šumavským Annínem je u konce. Několikaměsíční cyklus, jehož součástí jsou bohoslužby, prohlídky, koncerty, přednášky a další akce, vyvrcholí tuto sobotu 24. září od 14 hodin Poutní slavností ke cti svatého Mořice.

Organizátoři zvou všechny zájemce  na česko-německou bohoslužbu za účasti německých rodáků. Mši bude sloužit mouřenecký kněz P. Jenda Kulhánek a obohatí ji rodinný hudební soubor Familienmusik Maurer z Arnetsriedu. Srdečně jste vítáni také na neformální setkání po mši před kostelem. K dispozici bude občerstvení a můžete se příjemně naladit s heligonkkářem Antonem Wührem z Tresdorfu u Viechtachu.

„Samozřejmě vás zveme i na pravidelné prohlídky kostela a kostnice. Ty jsou celoročně každou sobotu v 11 hodin. Stačí přijít nebo přijet ke kostelu. Rezervace místa nejsou potřeba. Prohlídka se koná vždy a za každého počasí,“ doplňuje informace Lukáš Milota, novinář, průvodce a Šumavák z Annína a od Mouřence, předseda spolku Přátelé Mouřence.

.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

V obci Hradiště na Rokycansku dosáhla účast 97,30 %

V celkem třiceti třech obcích na území všech krajů s výjimkou Prahy rozhodli voliči o novém složení …