Domů / Plzeňský rozhled / Multifunkční sportovní hala Krašovská už ve výstavbě

Multifunkční sportovní hala Krašovská už ve výstavbě

Město Plzeň zahájilo výstavbu nové sportovní víceúčelové haly Krašovská se zázemím, restaurací a vlastním parkovištěm. Hala je umístěna na okraji města v těsném sousedství areálu Krašovská Aktivity centrum na Košutce. V objektu bude možné hrát například badminton, házenou, florbal, malou kopanou, volejbal, basketbal či futsal, ale také provozovat aerobik nebo společenský tanec. Stavba má být dokončena v srpnu 2022, náklady představují 143 milionů korun bez DPH. 

„Město dlouhodobě koncepčně podporuje volnočasové sportovní aktivity dětí, mládeže i dospělých. Tento nový víceúčelový objekt v Krašovské přispěje k rozšíření možností sportovat ve volném čase zájemcům nejen z Košutky, Bolevce a Lochotína, ale z celého území Plzně a blízkého okolí,“ uvedl plzeňský primátor Martin Baxa. Doplnil, že nová hala tak zaplní určitou mezeru v nabídce multifunkčních sportovních zařízení na území města. 

„Součástí objektu bude i restaurace pro 70 osob s venkovní terasou. Budova zázemí a restaurace budou mít ploché střechy, vzniknou zde pobytové terasy v kombinaci se zelenou střechou. Hala bude mít vlastní parkoviště s 52 parkovacími stáními a možností zajíždění autobusu, nebudou chybět stojany pro cyklistická kola,“ popsal nový objekt první náměstek primátora Roman Zarzycký, jenž má sport ve své gesci. Doplnil, že na parkoviště povede nově vybudovaná účelová komunikace, která se napojí na Krašovskou ulici.  

Výška haly je devět metrů, maximální rozměr celé sportovní plochy je 23 x 70 m. Hlavní vstup bude v centru jižní fasády. Hala bude vybavena navinovací sítí pro možné dělení na tři části, aby se zde mohly současně odehrávat různé sportovní aktivity. V hale vznikne také tribuna pro 200 diváků. V   objektu vznikne i malá tělocvična o ploše 10 x 10 metrů s vlastním vstupem, která má sloužit především pro tréninky a rozcvičování, případně jako taneční sál. V budově nebudou chybět šatny, prodejna i půjčovna sportovního zařízení.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Záchranáři hledají svědky víkendové události – napadení samice labutě

K napadení samice labutě velké z hnízdícího páru na Pekelném rybníku u Vejprnic došlo v  sobotu (18. …