Domů / Plzeňský rozhled / Multikontakt II. aneb Michal Adamovský na hradě Klenová

Multikontakt II. aneb Michal Adamovský na hradě Klenová

Galerie Klatovy / Klenová u Janovic nad Úhlavou na Klatovsku zve všechny milovníky výtvarného umění na vernisáž výstavy pod názvem Michal Adamovský –  Multikontakt II. Uskuteční se v 25. června 2022 v 16:00 na purkrabství hradu Klenová. Veřejnosti je výstava přístupná ve dnech 26. června – 14. srpna 2022. 

Vystavená díla jsou vytvořena kombinovanou kontaktní technikou na klasický barytový papír pomocí účinku světla skrze velkoformátové negativy, do kterých autor různým způsobem zasahuje (například rytím, broušením, tavením). Vrstvením dalších materiálů (mj. pauzovací papír, potištěné fólie, foukané sklo) se ve fotogramech akcentuje hloubka obrazu.  Východiskem černobílých fotogramů je téma paměti – vynořování, překrývaní a přehodnocování zážitků, situací a vzpomínek. Občas na povrch vyplavou konkrétnější detaily fotografií, aby se v jiné části obrazu vnořily do jejich převážně abstraktních struktur.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Další šetření o používání informačních technologií odstartovalo

V tomto dubnovém týdnu začalo každoroční zjišťování  Českého statistického úřadu o používání informačních technologií v českých …