Domů / Plzeňský rozhled / Na Božkovském ostrově už v klidu a pohodlí strávíte celý den

Na Božkovském ostrově už v klidu a pohodlí strávíte celý den

Sportovní a relaxační areál na Božkovském ostrově v Plzni na Slovanech má novou budovu zázemí, která nabízí nejen toalety pro návštěvníky tohoto areálu, ale také společenskou místnost, dílnu a skladové prostory pro správce areálu a TJ Božkov. 

Božkovský ostrov

Městský obvod Plzeň 2 – Slovany převzal v polovině letošního září od zhotovitele zrekonstruované technické zázemí pro sportovní a relaxační areál na Božkovském ostrově. Zázemí nabízí veřejné toalety pro návštěvníky areálu, skladové prostory a dílnu pro správce areálu, společenskou místnost, ale také skladový prostor pro TJ Božkov. Jedná se o drobnou architekturu, která svým materiálovým a architektonickým pojetím zapadá do místa ostrova coby zakotvená loď na řece Úslavě.

Božkovský ostrov je velice navštěvovaným areálem na Slovanech, kterému do dnešních dní chybělo především odpovídající hygienické zařízení, a to nyní nové zázemí nabízí,“ uvedl starosta Lumír Aschenbrenner.

Budova  je jednopatrová. V přízemí jsou umístěny toalety pro muže, ženy a vozíčkáře s přístupem od tělocvičny. Vchod do skladu a dílny správce a skladový prostor TJ Božkov je ze dvora uzavřeného pro veřejnost. Z této části je i vstup do patra, kde je kancelář správce se sociálním zázemím a společenská místnost.

cvičební prvky na Božkovském ostrově

Stavba nového zázemí pro areál Božkovského ostrova vyšla na necelých 10,5 milionů Kč a je takřka poslední plánovanou investicí v celém areálu. Zbývá ještě upravit travnaté hřiště, což je akce, kterou bychom rádi měli hotovou na jaře příštího roku,“ dodává místostarosta Jan Fluxa.

Areál Božkovského ostrova začal Městský obvod Plzeň 2 – Slovany budovat před deseti lety. Postupně byla vybudována mnohá sportoviště včetně nového přístupu na ostrov v podobě lávky, parkoviště pro návštěvníky v ulici K Jezu a byla revitalizována stávající zeleň. V červnu letošního roku byla otevřena tzv. Ptačí stezka, zahrnující různorodou soustavu prvků – krmítka, ptačí budky a informační panely, informující nejen o hojném množství druhů ptactva, které lze v areálu pozorovat.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Nejpovedenější stavby Plzeňského kraje jsou k vidění ve Svojšíně

Vítězové soutěže Stavba roku Plzeňského kraje, kteří byli oceněni minulý týden, se vydali představit se …