Domů / Plzeňský rozhled / Na cyklostezky kraj dá místo 30 milionů korun dokonce 40

Na cyklostezky kraj dá místo 30 milionů korun dokonce 40

V prosinci loňského roku byl vyhlášen dotační program Podpora výstavby cyklostezek, cyklotras a specializované cyklistické infrastruktury v Plzeňském kraji v roce 2024.  O dotaci z tohoto programu se přihlásili uchazeči z celého regionu. Hodnoceno bylo nakonec celkem 17 žádostí, rozděleno ale   bude celkem jedenácti žadatelům 40 milionů korun namísto původních alokovaných 30 milionů 

„S ohledem na velký počet žadatelů a objem požadovaných finančních prostředků 75 milionů,  při následné realizaci akcí až v hodnotě 93 mil. Kč, došlo proto k navýšení podpory v tomto dotačním programu o 10 mil. Kč,“ vysvětluje náměstek hejtmana pro oblast dopravy Pavel Čížek.

Rada tak schválila dotaci ve výši 2,2 mil. korun. Pro město Blovice (Oprava povrchu dílčího úseku dálkové cyklotrasy č. 31 v k.ú. Vlčičce u Blovic) 600 tis. Kč, pro obec Zdemyslice (Napojení na cyklotrasu Žákava-Blovice) 600 tis. Kč a obci Břasy (CT 37 Plaská) poputuje 1 mil. korun.

Krajské zastupitelstvo pak bude na základě doporučení rady schvalovat ještě dotace ve výši 37,8 mil. korun pro Stříbro, Dolní Lukavice, Chrást, Holýšov, Předenice, Kout na Šumavě, Přeštice a Město Touškov.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …