Domů / Plzeňský rozhled / Na přechodu Lísková se jednalo o pomoci pendlerům

Na přechodu Lísková se jednalo o pomoci pendlerům

Na hraničním přechodu Lísková – Höll se včera   uskutečnilo setkání zástupců bavorské strany se zástupci Plzeňského kraje, který reprezentoval náměstek hejtmanky Rudolf Salvetr. Tématem setkání bylo zajištění dostupnosti antigenního testování pro pendlery.

Za bavorské sousedy se jednání zúčastnil ministr zdravotnictví Bavorska pan Klaus Holetschek a předseda krajského zemského sněmu Horní Falce Franz Löffler. „Bavorská strana chce, aby hranice zůstala propustná pro občany České republiky, kteří na území Bavorska pracují, proto jsme se sešli, abychom domluvili další postup,“ shrnuje účel schůzky náměstek hejtmanky Rudolf Salvetr a dodává, že z příhraničí cestují za prací do Německa tisíce lidí.

„Informoval jsem pana ministra o zavedení možnosti nechat se zdarma otestovat každé tři dny, které vydala vláda, a také o skutečnosti, že nemáme personální kapacity na to, abychom na hranici zbudovali odběrové centrum,“ pokračuje Salvetr s tím, že ale také sdělil, že nemocnice v Klatovech, Stodu, Domažlicích a Sušici rozšířily otevírací dobu odběrových center a budou provádět odběry i v neděli.

Kraj také požádal o spolupráci Armádu České republiky, aby vojáci pomohli s navýšením personálních kapacit. Německo situaci řeší odběrovými místy na přechodech, např. přímo na Lískové mají pendleři možnost se nechat otestovat.

„Shodli jsme se zástupci bavorské strany, že v tomto rozsahu jsme schopni to společně zvládnout, že obě strany mají zájem na tom, aby pendlerům byly cesty za prací umožněny, a budeme činit kroky k tomu, abychom jim to usnadnili,“ dodává Salvetr.

Aktuální provozní doba odběrových míst pro antigenní testy

(přesné časy jsou na webových stránkách jednotlivých zdravotnických zařízení)

Domažlická nemocnice – pondělí až pátek + neděle

Klatovská nemocnice – pondělí až pátek + neděle

Rokycanská nemocnice – pondělí, úterý, středa a pátek

Stodská nemocnice – pondělí, úterý, čtvrtek, pátek, neděle

Nemocnice Sušice

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Obrazy, které si hrají s fantazií, na Nové scéně DJKT

Plzeňské Divadlo J. K. Tyla nabídlo své stěny obrazům Michaeli  Rittsteinovi, který letos v září oslaví …