Domů / Plzeňský rozhled / Na Špičáku se lyžuje na jedné sjezdovce a dětském lyžařském hřišti

Na Špičáku se lyžuje na jedné sjezdovce a dětském lyžařském hřišti

Několikadenní teploty nad nulou v kombinaci s deštěm už zredukovaly  počet sjezdovek v šumavském areálu Ski&Bike Špičák. Ode dneška již bohužel nepojede čtyřsedačková lanovka, protože na dosud otevřené trati z vrcholu Špičáku po jedničce Turistické s dojezdem po dvojce U Zalomeného jsou úseky bez sněhu.

„Lyžovat se bude dokud to počasí dovolí na rodinné Spodní Šanci a pro děti je otevřeno lyžařské hřiště s pohyblivým kobercem před chatou Blaženka. K dispozici jsou nadále služby půjčovny, úschovny a lyžařské školy. Ceny skipasů jsme snížili o 30 procent,“ uvedl k aktuálním podmínkám Jan Kasík ze Ski&Bike Špičák.

Všichni zájemci o lyžován i v těchto nevlídných podmínkách by měli před tím, než na Špičák vyrazí, sledovat web nebo sociální sítě areálu, protože se situace může ze dne na den změnit. Předpověď počasí bohužel pro nejbližší dny nevěští žádné zásadní ochlazení.

Ve středisku byli v předchozích dnech nového roku překvapeni (s ohledem na podmínky, jaké panují) poměrně slušnou návštěvností, které se pohybovala mezi 300 – 400 lidmi denně. Většinu lyžařů tu tvořili němečtí sousedé doplnění školními kurzy lyžování. Důvodem bylo pravděpodobně to, že v blízkém Německu nebyl dosud v okolí v provozu žádný lyžařský areál,  navíc zde měli lidé ještě volno.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Pojďte s námi do přírody s kalendářem a přehledem akcí na letošní rok

Chodíte rádi do přírody? V Kalendáři akcí „Pojďte s námi do přírody 2024!“ naleznete seznam …