Domů / Plzeňský rozhled / Namísto po mostě pojedou řidiči po vodě!

Namísto po mostě pojedou řidiči po vodě!

Na značné komplikace v dopravě se od 24. května musí připravit řidiči z Chrástu, Dolan a okolí na severním Plzeňsku a Rokycansku. Dopravní omezení si totiž vyžádá dlouhodobá rekonstrukce mostu přes Berounku u Dolan na frekventované silnici II/180. Uzavírka mostu potrvá až do konce listopadu letošního roku, protože práce musí být vzhledem k jejich rozsahu prováděny za úplné uzavírky. Náhradní přemostění v blízkosti mostu není možné a to zejména kvůli širokému zátopovému území se zachováním průtočného profilu řeky a propojením silnice po obou březích.

Foto – SÚSPK

Objízdná trasa bude vedena přes Zruč-Senec, Plzeň a Chrást nebo bude možné využít alternativně také přívoz v Darové. Město Břasy zajistilo rozšíření provozní doby přívozu v Darové a to již od páté hodiny ranní do osmé večerní. Most je 90 let starý a je v nevyhovujícím stavu a je třeba jej celkově zrekonstruovat.

Dolanský most před rekonstrukcí

„Rekonstrukce mostu znamená úplné snesení a náhradu stávajícího vybavení mostu, demolici stávající mostovky, výstavbu širší mostovky včetně nového veřejného chodníku, výstavbu nových úložných prahů na podpěrách a sanaci ponechaných železobetonových částí mostu. Žádáme proto veřejnost o jistou míru tolerance. Je třeba si uvědomit, že most nemůže sloužit věčně.  Veřejnost bude na nějaký čas tímto omezena, avšak most bude opět funkční a bude sloužit dalším generacím,“ uvedl Jiří Velíšek ze Správy a údržby Plzeňského kraje.

Celková délka stavby včetně úpravy komunikace činí 203 metrů. Díky rekonstrukci se tak zvětší šířka průjezdního prostoru z 5,4 na 7 metrů a na mostě bude vybudován chodník s odpovídající šířkou. Rekonstrukce Dolanského mostu bude stát 45 miliónu korun s DPH.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Stezka Perličky víly Terezky láká na nové prvky i v lese Obecníku

Už v roce 2017 vybudovalo město Spálené Poříčí na jižním Plzeňsku další atraktivní cíl rodinné turistiky, …