Domů / Plzeňský rozhled / Namísto po mostě pojedou řidiči po vodě!

Namísto po mostě pojedou řidiči po vodě!

Na značné komplikace v dopravě se od 24. května musí připravit řidiči z Chrástu, Dolan a okolí na severním Plzeňsku a Rokycansku. Dopravní omezení si totiž vyžádá dlouhodobá rekonstrukce mostu přes Berounku u Dolan na frekventované silnici II/180. Uzavírka mostu potrvá až do konce listopadu letošního roku, protože práce musí být vzhledem k jejich rozsahu prováděny za úplné uzavírky. Náhradní přemostění v blízkosti mostu není možné a to zejména kvůli širokému zátopovému území se zachováním průtočného profilu řeky a propojením silnice po obou březích.

Foto – SÚSPK

Objízdná trasa bude vedena přes Zruč-Senec, Plzeň a Chrást nebo bude možné využít alternativně také přívoz v Darové. Město Břasy zajistilo rozšíření provozní doby přívozu v Darové a to již od páté hodiny ranní do osmé večerní. Most je 90 let starý a je v nevyhovujícím stavu a je třeba jej celkově zrekonstruovat.

Dolanský most před rekonstrukcí

„Rekonstrukce mostu znamená úplné snesení a náhradu stávajícího vybavení mostu, demolici stávající mostovky, výstavbu širší mostovky včetně nového veřejného chodníku, výstavbu nových úložných prahů na podpěrách a sanaci ponechaných železobetonových částí mostu. Žádáme proto veřejnost o jistou míru tolerance. Je třeba si uvědomit, že most nemůže sloužit věčně.  Veřejnost bude na nějaký čas tímto omezena, avšak most bude opět funkční a bude sloužit dalším generacím,“ uvedl Jiří Velíšek ze Správy a údržby Plzeňského kraje.

Celková délka stavby včetně úpravy komunikace činí 203 metrů. Díky rekonstrukci se tak zvětší šířka průjezdního prostoru z 5,4 na 7 metrů a na mostě bude vybudován chodník s odpovídající šířkou. Rekonstrukce Dolanského mostu bude stát 45 miliónu korun s DPH.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Úpravy sítí pro připojení obnovitelných zdrojů si vyžádají miliardy korun

Do své distribuční soustavy letos investuje společnost ČEZ Distribuce  rekordních 18,6 miliard korun. Pro rychlejší …