Domů / Plzeňský rozhled / Národní cirkus Jo-Joo do neděle u Ježíška!

Národní cirkus Jo-Joo do neděle u Ježíška!

Po dvou letech přijel do Plzně opět Cirkus Jo-Joo.  Jako už tradičně rozložil své šapitó na  prostranství U Ježíška, přičemž diváci se mohou těšit na jeho výkony až do 17. dubna 2016. Jednotlivá představení se budou konat vždy v těchto časech: úterý-pátek od 17:30, sobota a neděle od 10:00 a 14:00 hodin. 

Podle dosavadních ohlasů se programdětem i dospělým velmi líbí, o čemž svědčí zcela zaplněná místa. Principál Jaromír Joo přivezl program na motivy filmu Madagaskar v cirkusu. V průběhu představení návštěvníci uvidí výcvik poníků, opic, tygrů sibiřských, pum amerických, papoušků Ara, ale také celou řadu plazů jako  jsou krajty mřížkované, tmavé, hroznýše královské či krokodýla nilského.  Sám principál si nechá nastříkat šlehačku na obličej a poté si jeho tygr může tuto dobrotu z jeho obličeje slízat. Tuto nebezpečnou situaci zažívá jako jediný na světě.

„Je pravda, že mě žádná pojišťovna  v Evropě nepojistí, zatím se mi to podařilo zajistit pouze u jediné, a ta sídlí v Americe,“ sdělil Jaromír Joo.

Z artistiky to budou skvělá a rychlá vystoupení na létající hrazdě, v programu jsou žongléři, fakíři, unikátní vystoupení s názvem Klíčník – artista, který jakoby postrádal klouby a kosti. Dokáže se naskládat do akvária 60x60x60cm. Dále diváky čeká akrobacie na volném drátu, práce s diabolem a řada dalších vystoupení.

„Musím trénovat nejméně dvě hodiny denně,“ řekl mladičký akrobat Ludvík Berousek, který se pochlubil svými neskutečně ohebnými klouby. Vlastně, jako kdyby je ani neměl, což diváci ostatně budou moci sami vidět. 

Národní cirkus Jo-Joo  následně míří z Plzně do jižních Češch, k nám by se snad mohl vrátit opět po dvou letech, a tak je skvělé, že si ho můžeme ještě do konce tohoto týdne užít!

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

Informace o vodě ve Velkém boleveckém rybníce nyní najdete na webu

Výšku hladiny, množství dočerpané vody z Berounky i aktuální teplotu vody při hladině si nyní mohou …