Domů / Plzeňský rozhled / Nashledanou v Mirošově! Čekají vás skvělé jídlo, trhy a v neposlední řadě i zábava

Nashledanou v Mirošově! Čekají vás skvělé jídlo, trhy a v neposlední řadě i zábava

Adventní období začíná  v neděli také v  Mirošově na Rokycansku. Stejně jako každý rok tady   zahájí toto období tradičními adventní trhy. Už v neděli 3. prosince bude náměsí Míru patřit řemeslným výrobkům všeho druhu, skvělému jídlu i pití a v neposlední řadě i hudbě. Děti na pódiu u kostela v 16 hodin vystřídá Bára Zemanová a v 16:45 z pódia popřeje krásný advent i starosta a dá pokyn k rozsvícení vánočního stromu.  

Hned dvě další hudební akce se v Mirošově chystají na 20. prosince. Na tento den je naplánováno tradiční Zpívání koled s Českým rozhlasem Plzeň. Mirošov se účastní již po třinácté a i letos se v 18 hodin sejde spousta místních i přespolních před krásně opravenou radnicí, aby si s horkým čajem v ruce zazpívali Nesem vám noviny a Narodil se Kristus Pán.

Už o hodinu později pokračuje kulturní program přímo na radnici. 20. prosince v 19 hodin v obřadní místnosti vystoupí oceňovaná sopranistka Jana Veberová a za klavírního doprovodu Štěpána Slavíka zazpívá ty nejkrásnější vánoční písně. Hosté se mohou těšit na Purpuru, Vždyť jsou Vánoce a spoustu dalších známých melodií. Posledních pár vstupenek na adventní koncert je v prodeji v pokladně městského úřadu v Mirošově.

Bára Zemanová

„Ať už do Mirošova přijedete na trhy, za kulturou nebo na výlet, vyhraďte si chvilku času a zastavte se i u naší sokolovny. Uvidíte tu něco, co jinde nemají,“ zve k místnímu unikátu starosta města Vlastimil Sýkora. Před několika týdny tady totiž dokončili projekt Historie psaná na plotě. Ten dostala mirošovská sokolovna úplně nový a zdobí jej řada uměleckých dřevořezeb a informačních panelů. Popisují historii Mirošova od geologických dávnověků až po současnost. Takovouto kombinaci umění a poučení byste jinde skutečně hledali jen těžko. Tak nashledanou v Mirošově!

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Pojďte s námi do přírody s kalendářem a přehledem akcí na letošní rok

Chodíte rádi do přírody? V Kalendáři akcí „Pojďte s námi do přírody 2024!“ naleznete seznam …