Domů / Plzeňský rozhled / Nejlepší logo vymysleli studenti ze Sokolova, bojovali i za Plzeňsko

Nejlepší logo vymysleli studenti ze Sokolova, bojovali i za Plzeňsko

Studenti středních škol, kteří se díky programu JA Studentská firma od září věnují reálnému podnikání, se na přelomu roku utkali v soutěži JA Top Logo o nejlepší vizuální identitu studentské firmy v regionu. Ocenění v rámci Karlovarského a Plzeňského kraje, oba kraje v regionálním kole bojovaly jako jeden tým,  získali žáci z Integrované střední školy technické a ekonomické Sokolov s firmou Prodotto, která se věnuje výrobě dekorativních předmětů. Úkolem studentů bylo graficky ztvárnit logo své firmy a natočit krátké promo video k firemnímu produktu.

Vítězné logo

„Naprostá většina studentů si podnikání teprve zkoušejí, zjišťují, co vše to obnáší, od managementu přes finanční řízení až po komunikaci se zákazníkem. Cílem soutěže JA Top Logo je zdokonalit podnikající studenty v oblastech marketingu – aby pochopili náležitosti chytlavého loga firmy a přemýšleli, jak ideálně oslovit svou cílovou skupinu, včetně prezentace svých sdělení ve 30sekundovém reklamním spotu,“ popsal Martin Smrž, ředitel nevládní organizace JA Czech, kterou v roce 1992 založil podnikatel Tomáš Baťa. V současnosti využívají její programy na podporu podnikavosti stovky českých škol.

Do druhého ročníku dvoukolové soutěže JA Top Logo se přihlásilo celkem 113 studentských týmů. Nejprve se studentské firmy poměřily v rámci regionu, na konci ledna pak proběhne národní finále soutěže. Pro vítěze krajských kol a jejich pedagogy je připravena návštěva Evropského parlamentu ve Štrasburku.

  • Na druhém místě skončila firma Meraki, která nabízí ručně zdobené plátěné tašky (Gymnázium Stříbro, ul. Soběslavova).
  • Na třetím místě skončila firma Batique, která se věnuje výrobě a prodeji ponožek s originálním designem (Gymnázium a Střední odborná škola Rokycany, ul. Mládežníků).

Další zúčastněné školy z Plzeňského kraje: Gymnázium Plzeň, Mikulášské náměstí a Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická, Plzeň, Koterovská 85. 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Další šetření o používání informačních technologií odstartovalo

V tomto dubnovém týdnu začalo každoroční zjišťování  Českého statistického úřadu o používání informačních technologií v českých …