Domů / Plzeňský rozhled / Nejlepším sportovcem posledních 30 let se stal Martin Straka

Nejlepším sportovcem posledních 30 let se stal Martin Straka

Nadace sportující mládeže při příležitosti 30. výročí uspořádala anketu o Nejlepšího sportovce Plzeňského kraje za posledních 30 let. Vítězem se stal hokejista Martin Straka, který také převzal ocennění v Obřadní síni plzeňské radnice.

Martin Straka (vpravo) spolu s primátorem Romanem Zarzyckým při předání ceny

Martina Straky si vážím jako hokejisty i jako člověka, se kterým jsem měl možnost spolupracovat na bázi hokejového klubu. Martin patří mezi symboly naší zlaté hokejové éry korunované úspěchem v Naganu. Dodnes si pamatuji euforii, kdy se vrátil z NHL do české extraligy, aby převzal plzeňskou škodovku a dovedl ji jako majitel i hráč k historicky prvnímu titulu. Jsou to mimořádné úspěchy, které se zapsaly do dějin českého hokeje i města Plzně,“ řekl primátor Roman Zarzycký.

O vítězi ankety rozhodovalo hlasování veřejnosti na internetu a sportovní fanoušci tak mohli vyjádřit své preference a hlasovat pro svoje oblíbené osobnosti. Celkovým vítězem se stal olympijský vítěz z Nagana a mistr světa v ledním hokeji Martin Straka, který pamětní plaketu za vítězství v anketě převzal osobně z rukou plzeňského primátora Romana Zarzyckého.

Hlavním cílem ankety bylo připomenout úspěšné sportovní kariéry všech nominovaných sportovců, z nichž celá řada byla ve svých začátcích oceněna Nadací sportující mládeže v rámci ankety Sportovec Plzně, tehdy ještě v mládežnických kategoriích. Někteří byli Nadací sportující mládeže podporováni, podobně jako i v současnosti nadace pomáhá plzeňským sportovním nadějím, např. prostřednictvím grantu Talent Plzeň,“ řekl předseda správní rady Nadace sportující mládeže Petr Chvojka. (foto: M. Pecuch)

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Další šetření o používání informačních technologií odstartovalo

V tomto dubnovém týdnu začalo každoroční zjišťování  Českého statistického úřadu o používání informačních technologií v českých …