Domů / Plzeňský rozhled / Nejzdařilejší stavby Plzeňského kraje za rok 2022 jsou v Mirošově

Nejzdařilejší stavby Plzeňského kraje za rok 2022 jsou v Mirošově

Stavby, které letos soutěžily o titul Stavby roku Plzeňského kraje, představí od 6. listopadu výstava na radnici města Mirošov. Zrekonstruovaná mirošovská radnice byla jednou ze soutěžních staveb a odborná porota ji ocenila nominací. Výstava ukáže stavby na fotografiích doplněných popisem i hodnocením poroty. 

radnice Mirošov

Rekordních 40 staveb se poměřovalo v posledním ročníku soutěže Stavba roku Plzeňského kraje. Všechny jsou ode dneška k vidění v Mirošově na náměstí Míru v budově zdejší radnice, jejíž rekonstrukce byla v soutěži oceněna nominací na vítězný titul.

„Jsem velice rád, že se výstava soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2022 může uskutečnit právě v rekonstruované budově naší radnice, protože umožní všem návštěvníkům nejen vidět naši stavbu, ale zároveň si prohlédnout všechny nominované stavby a získat o nich základní informace. Každý pak zjistí, do jaké vybrané společnosti architektonicky nádherných staveb se mirošovská radnice dostala,“ říká starosta města Mirošov Vlastimil Sýkora.

Na výstavě soutěže Stavba roku Plzeňského kraje si lidé budou moci prohlédnout fotografie všech soutěžních staveb a přečíst si jejich popis i hodnocení odborné poroty. Pomocí QR kódu se mohou na svém telefonu podívat také na krátká videa k jednotlivým nominovaným stavbám. Expozice bude v Mirošově instalovaná do 26. listopadu.

Lékařská fakulta v Plzni

V letošním ročníku soutěže byl titul Stavba roku Plzeňského kraje 2022 udělen třem stavebním dílům. Titul si odnesly novostavba hlavní budovy Lékařské fakulty v Plzni, která získala zároveň i Cenu veřejnosti, rekonstrukce Velké synagogy a Rabínského domu v Plzni a bytová Rezidence Hradišťská v Plzni. Cenu poroty si vysloužila rekonstrukce Semlerovy rezidence v Plzni.

Tři plzeňské stavby porota ohodnotila čestným uznáním – bytový dům pro seniory na Nové Hospodě, rodinný dům na Bručné a sportovní halu v Krašovské ulici. Cenu hejtmana Plzeňského kraje získala záchrana Domu U Tří růží v Nepomuku, Cenu primátora města Plzně nové bytové domy Světovar. A plzeňský Světovar bodoval i u Ministerstva průmyslu a obchodu, které ocenilo rekonstrukci místního bývalého pivovaru na TechTower. Cena Svazu podnikatelů ve stavebnictví zamířila k rekonstrukci tramvajové vozovny v Plzni.

Víceúčelová sportovní hala Krašovská

Všechny nominované stavby z posledního i několika předchozích ročníků soutěže si lze prohlédnout také online na novém webu www.mapastavbyrokupk.cz. Na interaktivní mapě se vedle fotografií a popisků staveb dají najít také GPS souřadnice, které zájemcům umožní stavby navštívit a vidět na vlastní oči.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …