Domů / Plzeňský rozhled / Nemocnice už dokončila rekonstrukci bytů pro zaměstnance

Nemocnice už dokončila rekonstrukci bytů pro zaměstnance

Rokycanská nemocnice dokončila druhou etapu rekonstrukce bytového domu, kde mohou bydlet zdravotníci, kteří nemají v Rokycanech vlastní bydlení. Dům stojí v blízkosti nemocničního areálu a má 16 bytových jednotek 1+1. Čtyři se rekonstruovaly loni v zimě. V předchozím týdnu skončila úprava dalších sedmi.

Jednalo se o kompletní modernizaci interiérů včetně sítí a výměny oken. „V bytech se dělala voda, elektřina, topení, podlahy. Měnily se dveře včetně zárubní, dávala se nová plastová okna a jsou kompletně nová bytová jádra, tedy koupelna s toaletou i kuchyňský kout, kde už chybí doinstalovat pouze lednice,“ říká ředitel nemocnice Jaroslav Šíma s tím, že část modernizovaných bytů už má své obyvatele.

Nemocnici se v loňském roce dařilo doplňovat týmy zdravotníků. Díky tomu mohla v závěru roku obnovit provoz lůžkové stanice C interního oddělení. Sestry i další zdravotnický personál ovšem přichází nejen z Rokycanska, ale i z Plzně nebo různých koutů země.

„Abychom jako zaměstnavatel zaujali, musíme mít adekvátní bydlení. Umíme třeba i společně s městem najít byt, anebo máme k dispozici právě vlastní kapacity. Nemocniční byty už ale byly zastaralé. Proto jsme se rozhodli je postupně kompletně modernizovat. V domě jich je celkem 16. Ty zbylé dokončíme v další etapě,“ vysvětluje předseda představenstva Nemocnic Plzeňského kraje Marek Kýhos a doplňuje, že byty využívají kromě kmenových zaměstnanců i třeba studenti zdravotnických škol, kteří v nemocnici vykonávají praxi. „Je to pro ně pohodlnější mít možnost bydlet v blízkosti nemocnice, než stále dojíždět. Mají tak i lepší možnost kombinovat praxi s učením,“ doplňuje.  

Letošní druhá etapa rekonstrukce vyšla na 3,1 milionu korun. Loňské úpravy stály 1,5 milionu. Nemocnici čeká v blízké době i výstavba nového systému pro vytápění a chystá se postupná rekonstrukce hlavní nemocniční budovy.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …