Domů / Plzeňský rozhled / Nepomuk se naplno otevře veřejnosti tuto sobotu v 10 hodin

Nepomuk se naplno otevře veřejnosti tuto sobotu v 10 hodin

Letošní turistickou sezónu tady zahájí  v sobotu 20. dubna od 10 hodin tradiční akcí nazvanou  Otvíráme Nepomuk. Těšit se můžete na bezplatné prohlídky muzeí i běžně nepřístupných interiérů, komentované vycházky, virtuální 3D brýle i degustaci vín. V bývalé kapli Božího těla uvidíte ukázky kování a odlévání cínových vojáčků.

kostel sv. Jana Nepomuckého v Nepomuku

„Spolu s námi zahájí sezónu také na zámku Zelená Hora, která bude zpřístupněna za symbolické vstupné 20 Kč pro dospělé. Děti, senioři a ZTP budou mít v tento den vstup na zámek zdarma. Ve 14 hodin vystoupí na zámku kytarový soubor Crazy Strings. Ve Výtopně ve Dvorci už stojí první kolejiště budoucí historické a modelové železnice a vy budete mít mimořádnou možnost nahlédnout do jejích prostor,“ sdělila Šárka Boušová z nepomuckého infocentra.

Krásnou ukázku citlivé rekonstrukce přináší do letošního ročníku barokní dům U tří růží. Jeho prohlídku vám zpříjemní ochutnávka produktů Angusfarm a degustace vín. Závěr akce bude patřit koncertu plzeňské hudební skupiny Balancê na Zelenohorské poště. Jestliže se rozhodnete právě tady zahájit turistickou sezónu, odnesete si spoustu krásných zážitků.

Muzeum a galerie Nepomuk

V průběhu celého dne budou přístupná všechna muzea. Nové exponáty přibyly například v městském muzeu. Původní výstava autíček z období socializmu získala díky sponzorství novou podobu a stala se stálou expozicí.

 „Souběžně s akcí Otvíráme Nepomuk! proběhne farmářský trh na náměstí Augustina Němejce. Koupit bude možné lokální potraviny a řemeslné výrobky. O hudební vystoupení se postará Duo HARHOU, sourozenecké duo zaměřené na českou lidovou hudbu. Pro nejmenší jsme k nám pozvali Liduščino divadlo, které zahraje pohádku Zvířátka a medvěd,“ doplňuje organizátorka trhů za město Nepomuk Petra Šašková.

Mezi prohlídková místa nově zařadili nepomucké kapličky. Záměrem tak je návštěvníkům přiblížit jejich historii. Mapa objektů a kompletní program bude k vyzvednutí zdarma v den konání akce v Kulturním a informačním centru Nepomuk (9.00 – 16.00).

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …