Domů / Plzeňský rozhled / Noční prohlídky hradu odhalí zrnko pravdy v dobových legendách

Noční prohlídky hradu odhalí zrnko pravdy v dobových legendách

Hrad Švihov chystá Hradozámeckou noc – již v sobotu 29. 8. 2020! Na programu je komponovaným pořad Hrad na hradě. Každý rok se o Hradozámecké noci představují amatérské filmy o hradních zříceninách na západě Čech. Letos pod názvem Hrady Půty Švihovského bude představen dokument o hradu Švihov a zlatým hřebem večera se stane premiéra dokumentu o hradu Nový Herštejn! Součástí Hradozámecké noci jsou i letošní poslední oblíbené noční prohlídky Švihova. 

Noční prohlídky hradu Švihov odhalí zrnko pravdy v dobových legendách

  1. 28. 2020–29. 8. 2020 v 19.00–22.00

Další ročník oblíbené a hojně navštěvované divadelně šermířské akce, která otevírá pro veřejnost hrad Švihov po setmění, se opět nese v duchu nadsázky, nedorozumění a slavných hradních legend obrácených naruby. Návštěvníci získají jedinečnou šanci nahlédnout pod pokličku skutečných i smyšlených hradních legend, kterými je opředená doba nejvýznamnějšího majitele středověké stavby, Půty Švihovského z Rýzmberka.

„Švihov je pro mě dlouhou a bohatou životní kapitolou. Vracím se sem už téměř čtvrt století. Hradní legendy byly vždy velkou inspirací nočních prohlídek, tak nás napadlo, proč si nepohrát s tím, jakým způsobem se rodí a kolik je za nimi nepravd a omylů,“ říká autor scénáře a jeden z hereckých představitelů Vít Schmarc.

Připraveno je zhruba hodinové představení, prohlídka vychází každých 30 minut.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Obrazy, které si hrají s fantazií, na Nové scéně DJKT

Plzeňské Divadlo J. K. Tyla nabídlo své stěny obrazům Michaeli  Rittsteinovi, který letos v září oslaví …