Domů / Plzeňský rozhled / Nový dětský bazén na Slovanech už slouží veřejnosti

Nový dětský bazén na Slovanech už slouží veřejnosti

Město Plzeň dokončilo první etapu přestavby plaveckého bazénu na Slovanech. Rekonstrukcí za 49,22 milionu korun vznikl nový dětský bazén o rozměrech 11×7,44 metrů a to přestavbou objektu výměníku a kotelny. Součástí rekonstrukce bylo vybudování nové výměníkové stanice. Druhá etapa rekonstrukce bude zahrnovat přestavbu prostoru stávajícího dětského výukového bazénu na nové šatny včetně úpravy hlavního vstupu plaveckého bazénu v Plzni na Slovanech. Slavnostního otevření se dnes za město Plzeň zúčastnili první náměstek primátora Roman Zarzycký a radní pro oblast bezpečnosti Martin Zrzavecký.

„První etapa je součástí rozsáhlé modernizace, která má posunout náš plavecký areál na úroveň obdobných moderních zahraničních zařízení 21. století. Jsme si vědomi toho, že bazén ročně navštěvuje přes půl milionu lidí, a proto se snažíme úpravami zajistit komfort a vyžití dětem i dospělým, aktivním plavcům i těm rekreačním,“ uvedl primátor města Martin Baxa.

Druhá etap by měla být zahájena už v listopadu. Na místě původního dětského výukového bazénu vybuduje město nové šatny a upraví vstupní halu s recepcí a zázemím plaveckého bazénu. Hotovo   má být do 15 měsíců od předání staveniště, náklady na druhou etapu jsou vyčísleny na 69,8 milionu korun.

Součástí přestavby výměníku a kotelny na dětský bazén bylo vybudování nového stropu a jeho zasazení do stávajícího prostoru. Tím vznikl dvoupodlažní objekt. První nadpodlaží je určené pro technologii vytápění, vzduchotechniku a bazénovou technologii. Horní podlaží zahrnuje zázemí dětského bazénu a vlastní bazén. Bazénová hala nového dětského výukového bazénu je propojena se stávající halou s velkým bazénem. Do nového dětského bazénu, který má rozměry 11×7,44 metrů, hloubku 0,9 m, se vstupuje po ocelovém předsazeném schodišti.  Zázemí  tvoří šatny a potřebné sociální zázemí.

Nová výměníková stanice bude sloužit pro zabezpečení ohřevu topné vody pro vytápění, vzduchotechniky, ohřevů bazénové vody a teplé vody pro stávající areál plaveckého bazénu včetně nové přístavby dětského bazénu. Pro novou výměníkovou stanici byla přivedena v prostoru prvního podlažního patra nová horkovodní přípojka DN125.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Strážníci kontrolovali psy a jejich majitele

Na pejskaře se zaměřili při  mimořádné kontrolní akci strážníci městské policie v centru Plzně. Hlavním úkolem …