Domů / Plzeňský rozhled / Nový kabát a čistě minerální složení – to je Primalex Standard

Nový kabát a čistě minerální složení – to je Primalex Standard

Pamatuji si to velmi dobře – když se doma rozhodlo o malování bytu, bylo jasně řečeno – jedině Primalex. Tehdy mi bylo jedno, čím to bude, hlavně aby to bylo bílé a čisté, bez „kocourů“ a následných otisků. Dnes už vím, že to vůbec není jedno, zvláště, pokud si objednáte profesionála a ten rázně rozhodne – s ničím jiným nepracuji!

A tak zcela oprávněně nastupuje tradiční a stále oblíbený interiérový nátěr Primalex Standard Mineral, ale pozor – v novém kabátě! Nový obal totiž představila společnost PPG, která v Česku nátěrové hmoty a barvy Primalex vyrábí. Nynější balení odráží lokální výrobu a čistě minerální složení. Díky tomu, že nátěr obsahuje 99 % přírodních surovin bez obsahu těkavých látek, pomáhá udržovat čistý a zdravý domov.

Procházíme jednotlivými provozy v závodu Břasích na Rokycansku, zvědavě a přitom nesměle, ale s obdivem k těm, kteří tady pracují, vstřebáváme nové poznatky o výrobku, který provázel už naše rodiče. Tato stálice vnitřních malířských nátěrů, která je na trhu už 30 let, získala totiž nový obal. Ten lépe vyzdvihuje dlouhou tradici a lokálnost výroby i čistě minerální složení.

Nátěr se vyrábí ze surovin získaných výhradně z plzeňského regionu. Míchá se z přírodního kaolínu. Tato hornina nátěru dodává specifický nažloutlý nádech, který lze připodobnit k moderním off-white odstínům,“ doplňuje získané poznatky Radek Kříž, technický poradce značky Primalex. A v čem je tedy jiná? Oproti kontrastní zářivě bílé, která může působit chladně a sterilně, je tak tento přírodní odstín teplejší a šetrnější pro oči.

Vnitřní nátěr Primalex Standard Mineral je ideální volbou například k výmalbě chodeb, šaten, dílen, sklepů, garáží i velkých technických prostorů a průmyslových objektů nenáročných na provoz. „Nátěrovou hmotu před aplikací pečlivě promíchejte a nanášejte pomocí plyšového válečku, malířské štětky nebo štětce ideálně ve dvou vrstvách. Barvu aplikujte nejlépe v ucelených plochách. Zředěný nátěr pak během malování příležitostně promíchejte,“ doporučuje Radek Kříž.

Tak teď už vím, proč naši preferovali Primalex. A to ani nevěděli všechno to, co dnes už vím já! Že totiž Primalex Standard Mineral spolehlivě splňuje základní požadavky na užitné vlastnosti běžných a nenáročných prostorů. Vyniká zejména svou výbornou kryvostí a snadnou aplikací. Tento prodyšný a paropropustný nátěr navíc neobsahuje těkavé látky (VOC), rozpouštědla ani změkčovadla. Je proto šetrný ke zdraví a životnímu prostředí, které při běžném využití nezatěžuje dokonce ani po mnoha letech. Přispívá tak i k zachování kvalitního vnitřního klimatu.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Záchranáři hledají svědky víkendové události – napadení samice labutě

K napadení samice labutě velké z hnízdícího páru na Pekelném rybníku u Vejprnic došlo v  sobotu (18. …