Domů / Plzeňský rozhled / Obce významně pomáhají v činnosti ochráncům přírody!

Obce významně pomáhají v činnosti ochráncům přírody!

Činnost rokycanských ochránců přírody je velice pestrá a mnohostranná. Od ekologické výchovy přes výchovu mladé generace až po praktické aktivity v přírodě či záchranu volně žijících živočichů. Toto si uvědomuje nejen široká veřejnost, ale i celá řada městských a obecních úřadů, kteří se snaží ochráncům přírody pomáhat. Každoročně se na městské a obecní úřady ochránci přírody obracejí s dopisem o finanční pomoc a ani letošní rok není výjimkou. V brzké době odejde dopis s žádostí o podporu na všechny obce, městyse či města Berounska, Hořovicka a Rokycanska, tedy místa, kde rokycanští ochránci přírody zajišťují pomoc volně žijícím živočichům, kteří se dostanou do nesnází.

„Ohlédneme-li se však za loňským rokem, musíme konstatovat, že se počet těch, kteří pomáhají, pozvolna zvyšuje, za což jsme pochopitelně rádi. Zároveň to svědčí i o kvalitně odváděné práci rokycanských ochránců přírody. Rádi bychom tedy poděkovali všem, kteří menší či větší částkou přispěli na naši celospolečensky prospěšnou činnost. Mezi významné podporovatele patřila tato města či obce: Málkov, Velký Chlumec, Dobřív, Smědčice, Kamenný Újezd, Bykoš, Žebrák, Osov, Strašice, Sirá, Komárov, Neumětely, Holoubkov, Tlustice, Nižbor, Jivina, Nevid, Hradiště, Nový Jáchymov, Kařez, Vráž, Točník, Ostrovec – Lhotka, Tmaň, Zbiroh, Klabava, Podmokly, Plískov, Běštín, Vísky, Zaječov, Těškov, Chyňava, Záluží, Příkosice, Hůrky, Lochovice, Chomle a Hvozdec,“ říká předseda ZO ČSOP Rokycany Pavel Moulis.

Je sympatické, že řada výše jmenovaných činnost rokycanských ochránců přírody podporují pravidelně již několik let a doufejme, že tomu bude tak i nadále. Chvályhodné je i to, že někteří berou naši podporu jako prestižní záležitost a zcela automaticky zařazují finanční podporu našich aktivit jako součást svého rozpočtu.

„Loňský rok byl pro naši organizaci rokem skutečně náročným. Díky členům, sponzorům či příznivcům naší organizace se podařilo zorganizovat celou řadu zajímavých a hodnotných akcí. Za všechny jmenujme např. vycházku za zimujícími opeřenci, Zlatou srnčí trofej, přírodovědné soustředění či uspořádání ochranářského plesu s velice dobrou návštěvností. Dokázali jsme věnovat čas i vlastní finanční prostředky na zkvalitnění naší činnosti, což se pozitivně odrazilo v zájmu státních, krajských, městských či obecních úřadů o naši činnost. Ty také v neposlední řadě věnovali i podstatnou část finančních prostředků pro naše veřejně prospěšné aktivity,“ dodal Moulis.  

Zvláštní poděkování zaslouží Obec Hlohovice, která každoročně půjčuje ochráncům přírody svůj areál k uskutečnění dětského přírodovědného soustředění. Zanedbatelný není ani podíl individuálních dárců,  stejně tak důležitá je podpora  mediálních sponzorů.  Máte-li i Vy pocit, že je potřeba finančně pomoci rokycanským ochráncům přírody, můžete to udělat následujícími způsoby:

– složenkou na adresu: ZO ČSOP Rokycany, Švermova 748/II, 337 01 Rokycany

– bankovním převodem na účet č. 842421389/0800 u ČS, a.s., pobočky Rokycany

– osobně při prohlídce areálu / ekocentrum, záchranná stanice živočichů /

– odesláním jednorázové dárcovské sms zprávy – dle návodu na webových stránkách s adresou: www.csop.erc.cz .

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Jedině do Plzně přiveze LUCIE show z O2 areny!

Bude to na nějakou dobu poslední open air vystoupení nejslavnější české kapely Lucie, která se …